Dokumentų legalizavimas

Sukurta 2014.09.11 / Atnaujinta 2020.09.03 15:49

Lietuva ir Kanada dokumentų apsikeitimą vykdo legalizuodami dokumentus. Jeigu dokumentas buvo išduotas kompetentingos Kanados institucijos ir planuojama jį naudoti Lietuvoje toks dokumentas pirmiausia legalizuojamas (angl. Authentication) Kanados užsienio reikalų ministerijoje (Global Affairs Canada), o po to – Lietuvos Respublikos ambasadoje Kanadoje. Jeigu dokumentas išduotas Lietuvoje – vykdoma atvirkštinė procedūra : pradžioje legalizuojame Lietuvoje (Užsienio reikalų ministerijoje Vilniuje), o vėliau Kanadoje.

Kaip legalizuoti dokumentus Kanadoje informacija teikiama oficialioje Kanados valdžios svetainėje.

DĖMESIO:

Nelegalizuoti Kanadoje išduoti gimimo, santuokos, mirties, ištuokos ir t.t. liudijimai Lietuvoje negalios.
 • Kokie dokumentai turi būti pateikti kreipiantis dėl dokumentų legalizavimo paštu?
  1. Notariškai patvirtinta galiojančio asmens tapatybės dokumento kopija.
  2. Prašymas, kuriame nurodomas teikiamo legalizuoti dokumento naudojimo tikslas ir valstybė, kurioje jis bus teikiamas, asmens kontaktinė informacija.
  3. Sertifikuotas banko čekis (angl. money order, draft check), kuriuo sumokėtas konsulinis mokestis už dokumento legalizavimą. Sužinoti einamojo mėnesio konsulinį mokestį galite čia, nurodytas mokestis yra už vieno dokumento legalizavimą, jeigu kreipiatės dėl dviejų dokumentų – suma atitinkamai didės ir t.t.
  4. Iš anksto apmokėtas Canada Post vokas su užrašytu asmens, kuriam bus grąžinti legalizuoti dokumentai, atgaliniu adresu.

 • Kokius dokumentus reikia pateikti kreipiantis dėl dokumentų legalizavimo asmeniškai?
  LR ambasada Kanadoje priima tik iš anksto užsiregistravusius [email protected] asmenis nuo antradienio iki ketvirtadienio nuo 10 iki 16 val.

  Atvykus dėl dokumentų su savimi reikia turėti:
  1. Asmens tapatybę patvirtinantį galiojantį dokumentą.
  2. Konsulinį mokestį už dokumentų legalizavimą. Jį sumokėti galima tik banko kortelėmis arba sertifikuotu banko čekiu, grynųjų pinigų ambasada nepriima. Sužinoti einamojo mėnesio konsulinį mokestį galite čia, nurodytas mokestis yra už vieno dokumento legalizavimą, jeigu kreipiatės dėl dviejų dokumentų – suma atitinkamai didės ir t.t.

 • Kokie dokumentai yra legalizuojami?
  Legalizuojami yra 2 rūšių dokumentai: civilinės būklės (gimimo, santuokos, mirties ir ištuokos liudijimai) ir notariniai (fizinių asmenų įgaliojimai).

  Verslo įmonių dokumentai nėra legalizuojami.

Naujienlaiškio prenumerata