Dokumentų legalizavimas

Sukurta 2014.09.11 / Atnaujinta 2014.09.11 09:51

Apostile (Apostille) yra tvirtinami prie 1961 m. Hagos konvencijos prisijungusių šalių valdžios institucijų išduodami ar notarų tvirtinami dokumentai, kad jie galiotų kitose prie Konvencijos prisijungusiose valstybėse. Pvz. kad lietuviškas gimimo liudijimas galiotų Meksikoje, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (ar per Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą) jis turi būti patvirtintas apostile.

Jeigu dokumentą išdavusi šalis nėra prisijungusi prie Konvencijos (kaip šiuo atveju Kanada), tai dokumentas turi būti legalizuojamas Kanados Užsienio reikalų, tarptautinės prekybos ir plėtros departamente (DFAITD) ir po to pateikiamas Lietuvos Respublikos ambasadai Kanadoje jį dar kartą legalizuoti.

Apostile dažniausiai yra tvirtinami 2 rūšių dokumentai: civilinės būklės (gimimo, santuokos, mirties ir ištuokos liudijimai) ir notariniai (įgaliojimai, parašo tvirtinimai ir pan.).

Lietuvos piliečiai per Lietuvos Respublikos konsulines įstaigas už konsulinį mokestį gali pasitvirtinti savo lietuviškus gimimo, santuokos, ištuokos ir t.t. liudijimus apostile. Užsieniečiai dėl šių paslaugų turi kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją asmeniškai ar per įgaliotą asmenį.

Civilinės būklės dokumentų tvirtinimas Kanadoje

DĖMESIO:

Nelegalizuoti Kanados išduoti gimimo, santuokos, mirties, ištuokos ir t.t. liudijimai Lietuvoje negalios.

Legalizuojami taip pat gali būti ir civilinės būklės dokumentų (gimimo, santuokos, mirties ir ištuokos liudijimų) Kanados notaro patvirtinti dublikatai.

Naujienlaiškio prenumerata