Dokumentų legalizavimas

Sukurta 2014.09.11 / Atnaujinta 2019.10.16 08:23

Lietuva ir Kanada dokumentų apsikeitimą vykdo legalizuodami dokumentus. Jeigu dokumentas buvo išduotas kompetentingos Kanados institucijos ir planuojama jį naudoti Lietuvoje.

Toks dokumentas pirmiausia legalizuojamas (angliškai Authentication) Kanados užsienio reikalų ministerijoje (Global Affairs Canada), o po to – Lietuvos Respublikos ambasadoje Kanadoje. Jeigu dokumentas išduotas Lietuvoje – procedūra vykdoma atvirkštinė: pradžioje legalizuojame Lietuvoje (Užsienio reikalų ministerijoje), o vėliau Kanadoje.

Kaip legalizuoti dokumentus Kanadoje informacija teikiama oficialioje Kanados valdžios svetainėje.

DĖMESIO:

Nelegalizuoti Kanados išduoti gimimo, santuokos, mirties, ištuokos ir t.t. liudijimai Lietuvoje negalios.

 • Kokie dokumentai turi būti pateikti kreipiantis dėl dokumentų legalizavimo paštu?
  1. Notariškai patvirtinta galiojanti asmens dokumento kopija.
  2. Sertifikuotu banko čekiu (Angliškai money order, draft check) sumokėtas konsulinis mokestis už dokumento legalizavimą. Sužinoti einamojo mėnesio konsulinį mokestį galite čia, nurodytas mokestis yra už vieno dokumento legalizavimą, jeigu kreipiatės dėl dviejų dokumentų – suma atitinkamai didės ir t.t.

 • Kokius dokumentus reikia pateikti kreipiantis dėl dokumentų legalizavimo asmeniškai?
  LR ambasada Kanadoje priima tik iš anksto užsiregistravusius [email protected] piliečius nuo antradienio iki ketvirtadienio nuo 10 iki 16 val.
  Atvykus dėl dokumentų su savimi reikia turėti:
  1. Asmens tapatybę patvirtinantį galiojantį dokumentą.
  2. Sumokėti konsulinį mokestį už dokumentų legalizavimą galima tik banko kortelėmis, grynųjų pinigų ambasada nepriima. Sužinoti einamojo mėnesio konsulinį mokestį galite čia, nurodytas mokestis yra už vieno dokumento legalizavimą, jeigu kreipiatės dėl dviejų dokumentų – suma atitinkamai didės ir t.t.

 • Kokie dokumentai yra legalizuojami?
  Legalizuojami yra 2 rūšių dokumentai: civilinės būklės (gimimo, santuokos, mirties ir ištuokos liudijimai) ir notariniai (privačių asmenų įgaliojimai).

  Verslo įmonių dokumentai nėra legalizuojami.

Naujienlaiškio prenumerata