Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadoriaus vizitas Toronte ir Vasagoje

Sukurta 2020.09.30 / Atnaujinta 2020.09.30 18:05
   Ambasadoriaus vizitas Toronte ir Vasagoje
   Ambasadoriaus vizitas Toronte ir Vasagoje
   Ambasadoriaus vizitas Toronte ir Vasagoje
   Ambasadoriaus vizitas Toronte ir Vasagoje
   Ambasadoriaus vizitas Toronte ir Vasagoje

   Rugsėjo 26-28 dienomis Lietuvos ambasadorius Kanadoje Darius Skusevičius darbiniu vizitu lankėsi Toronte ir Vasagoje (Wasaga Beach). Vizito metu įvyko susitikimai su Lietuvos generaliniu garbės konsulu Toronte P. Kuru, Lietuvos atstovu ES prekybos rūmuose, Kanados lietuvių bendruomenės, Lietuvos profesionalų klubo, įmonės Pace Global Advantage atstovais, Kanados lietuvių muziejaus-archyvo vadove. Vizito metu taip pat sudalyvauta Kanados lietuvių jaunimo sąjungos 45-ajame suvažiavime, Lietuvos startuolių akseleravimo programos seminare. Susitikimų metu pristatyti Ambasados veiklos prioritetai 2020 metams, aptartas galimas bendradarbiavimas.

   „Džiaugiuosi, kad po ilgo laiko pavyko ir vėl atvykti į Torontą. Dėl COVID visi turime būti atsargesni, šiuo metu negalime organizuoti didelių renginių, bet juk galima ieškoti naujų formų ir būdų pristatyti savo idėjas. Buvo labai malonu pamatyti lietuvių bendruomenės Vasagoje narius, susitikti su įvairių organizacijų atstovais ir aptarti būsimas veiklas“ – teigė ambasadorius D. Skusevičius.

   Vasagoje ambasadorius aplankė lietuvišką Gerojo Ganytojo misijos parapiją, susitiko su Vasagos lietuvių bendruomenės pirmininke R. Poškiene bei Lietuvos generaliniu garbės konsulu Toronte P. Kuru.

   Apžiūrėjęs „Kanados Palanga“ vadinamoje Wasaga Beach daugelį metų veikiančią lietuvių jaunimo stovyklą „Kretinga“, ambasadorius D. Skusevičius svarstė apie galimą ambasados įsitraukimą į jauniesiems lietuviams skirtus projektus kitą vasarą, kai tikimasi atnaujinti stovyklos veiklą.

   Lankydamasis Toronte ambasadorius lietuviškos Maironio mokyklos direktorei L. Puterytei perdavė Lietuvos Respublikos Vyriausybės atsiųstas knygas lietuvių kalba, skirtas vaikams ir jaunimui.

   Susitikime su Kanados lietuvių muziejaus-archyvo vadove D. Juozapavičiūte-Breen buvo aptarti dar šiemet planuojami projektai bei pasirengimas ir galimas bendradarbiavimas kitais metais minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečio sukaktį, Lietuvos-Kanados diplomatinių santykių užmezgimo trisdešimtmetį bei Kanados lietuvių indėlį.

   Svarbus programos elementas buvo ekonominei diplomatijai skirti susitikimai – juose buvo aptartos kitiems metams atidėtos Lietuvos verslo misijos į Torontą, galimi ekonominio bendradarbiavimo renginiai šiuo laikotarpiu, kai dėl pandemijos esame priversti bendrauti laikantis griežtų apribojimų, dažniausiai - virtualiai.

   Naujienlaiškio prenumerata