Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KANADOJE

Adresas: 150 Metcalfe Street, Suite 1600, Ottawa, Ontario, K2P 1P1, CANADA

plačiau »

Tel. +1 613 567 54 58
Faksas +1 613 567 53 15
El. paštas

Juodojo Kaspino Dienos Minėjimas Kanados parlamente

Sukurta 2018.09.05 / Atnaujinta 2018.09.05 17:07
  Juodojo Kaspino Dienos Minėjimas Kanados parlamente

  Kanados parlamente šiandien bus minima Juodojo kaspino diena, stalinizmo ir nacizmo aukų atminimo diena. Juodojo kaspino minėjimas Otavoje yra dalis nacionalinio šios dienos minėjimo Kanadoje. Jo metu bus prisimintas liūdnai pagarsėjęs 1939 metų Molotovo-Ribentropo paktas tarp Sovietų Sąjungos ir Nacių Vokietijos, kuris atvėrė kelią Centrinės ir Rytų Europos, Baltijos šalių okupacijai bei dešimčių milijonų žmonių nužudymui ir represijai.

  Kanados ministras pirmininkas Justin Trudeau primindamas apie šios dienos įvykius paminėjo, kad ,,daugelis tų, kurie pabėgo nuo sovietų ir nacių rėžimo surado namus čia, Kanadoje, ir pradėjo gyvenimą iš naujo.“ Pasak Ministro pirmininko, „Šie pabėgėliai ir jų palikuonys paliko neįtikėtiną indėlį mūsų šaliai, padėdami kurti kanadietišką identitetą ir statyti stiprią, įvairiapusę, klestinčią Kanadą, kokią turime šiandien“.Susipažinti su visu Ministro pirmininko pranešimu galite čia.

  Juodojo kaspino diena nacionaline diena Kanadoje paskelbta nuo 2009 metų lapkričio, kuomet Kanados parlamentas vieningai priėmė tą patvirtinančią rezoliuciją.

  Otavoje minėjimas vyks rugsėjo 5 dieną, trečiadienį, Kanados Parlamento centriniuose rūmuose. Jame dalyvaus Albanijos, Baltarusijos, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Ukrainos bendruomenių atstovai ir šių šalių diplomatai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  8.jpg

  Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą Kanadoje vainikavusio baigiamojo pianisto Gabrielio Aleknos ir styginių kvarteto ,,Mettis“ koncerto akimirkos/

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  renginys.JPG

  Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą Kanadoje vainikavo baigiamasis pianisto Gabrielio Aleknos ir styginių kvarteto ,,Mettis“ koncertas. Atlikėjai susirinkusiai kanadiečių auditoriai pristatė du Lietuvos kompozitorius Remigijų Merkelį bei Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, taip pat atliko Filipo Glaso bei Roberto Šumano kūrinius.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Tatjana.jpg

  Šį savaitgalį Otavoje bus pristatytas legendinis Lietuvos fotografas Vytautas Luckus. Su šia istorine asmenybe bus galima susipažinti ne per vieną prizmę – Otavoje svečiuosis ir prisiminimais dalinsis kūrėjui artimi žmonės, bus rodomas dokumentinis filmas bei eksponuojama paties Vytauto Luckaus fotografijos darbų paroda.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Ceremonija (2).jpg

  Vakar simboliškai buvo paminėta memorialo komunizmo aukoms ,,The Memorial to the Victims of Communism – Canada, a Land of Refuge" statybų Provincijų ir teritorijų sodo parke, greta Kanados parlamento, pradžia.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  LT Choras.jpg

  Estijos, Latvijos ir Lietuvos ambasados vakar, minėdamos atkūrtų Baltijos šalių šimtmečius, Baltijos šalių bendruomenių, diplomatinių atstovybių bei įvairių Kanados institucijų atstovus pakvietė į choro ,,Capital Chamber Choir" koncertą.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG-0268.JPG

  Kanados parlamente buvo minima Juodojo kaspino diena, stalinizmo ir nacizmo aukų atminimo diena.

   

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata