Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KANADOJE

Adresas: 150 Metcalfe Street, Suite 1600, Ottawa, Ontario, K2P 1P1, CANADA

plačiau »

Tel. +1 613 567 54 58
Faksas +1 613 567 53 15
El. paštas

Kanadoje įteiktas valstybinis apdovanojimas

Sukurta 2015.06.19 / Atnaujinta 2015.08.19 09:31
   Kanadoje įteiktas valstybinis apdovanojimas
   Kanadoje įteiktas valstybinis apdovanojimas
   Kanadoje įteiktas valstybinis apdovanojimas

   Š.m. birželio 19 d. Lietuvos ambasadorius Kanadoje Vytautas Žalys įteikė Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino riterio kryžių p. Gabijai Marijai Petrauskas už jos nuopelnus Lietuvai ir už Lietuvos vardo garsinimą.

   Gabija Petrauskienė – Kanados lietuvių bendruomenės pirmininkė 1991-1992 metais, kartu su Vytautu Stasiu Bireta organizavusi Kanados lietuvių bendruomenės pagalbos Lietuvai vajų, kurio tikslas sutelkti milijoną dolerių pagelbėti Lietuvos valstybės pirmaisiais atkurtos nepriklausomybės metais. G. Petrauskienės aktyvaus darbo dėka šis tikslas buvo pasiektas.

   Už vajaus metu surinktus pinigus buvo nupirktas ir įrengtas Lietuvos atstovybės Briuselyje pastatas, finansuoti Lietuvos Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio, Lietuvos ministro pirmininko Gedimino Vagnoriaus vizitai Šiaurės Amerikoje. Už dalį lėšų buvo nupirktos ir išsiųstos į Lietuvą ryšio priemonės, kurios blokados atveju turėjo užtikrinti Lietuvos ryšį su pasauliu, Pagalbos Lietuvai vajus taip pat apmokėjo dalį Lietuvos lito gamybos išlaidų, teikė paramą Lietuvos invalidų draugijai.

   Gabija Petrauskienė aktyviai dalyvavo steigiant ir stiprinant Lietuvos valstybės tarnybą, 1991 m. buvo Lietuvos Ministro pirmininko patarėja, vėliau kartu su Kanados tarptautine vystomojo bendradarbiavimo agentūra (Canada International Development Agency – CIDA) parengė paramos planą Lietuvai stiprinant jos valstybės tarnybos administracinius gebėjimus.

   Naujienlaiškio prenumerata