Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kanadoje pirmą kartą pristatytas projektas ,,Misija Sibiras"

Sukurta 2020.02.20 / Atnaujinta 2020.02.20 19:48
   Kanadoje pirmą kartą pristatytas projektas ,,Misija Sibiras"
   Kanadoje pirmą kartą pristatytas projektas ,,Misija Sibiras"
   Kanadoje pirmą kartą pristatytas projektas ,,Misija Sibiras"
   Kanadoje pirmą kartą pristatytas projektas ,,Misija Sibiras"

   Š.m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kanadoje įvyko „Misija Sibiras“ projekto pristatymas. Projekto vadovė Aistė Eidukaitytė ir 2019 metų ekspedicijos dalyvė, aktyvi Amerikos lietuvių jaunimo atstovė Marija Čyvaitė susirinkusiems Otavos lietuvių bendruomenės nariams pristatė 2019 metų projekto eigą. Misija Sibiras - tai projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas.

   “Džiaugiuosi, kad Misija Sibiras projektas gyvuoja jau penkioliktus metus. Tai yra vienas sėkmingiausių pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektų Lietuvoje. Gera matyti jaunus žmones, kuriems rūpi istorija, jos išsaugojimas ir įprasminimas. Privalome apie tai kalbėti garsiai” - susirinkusiems bendruomenės nariams sakė ambasadorius Darius Skusevičius.

   Sovietų Sąjungos represijos laikotarpis Lietuvos gyventojams buvo itin negailestingas, per 11 trėmimo metų iš Lietuvos ištremta daugiau nei 130 tūkst. žmonių, koncentracijos stovyklose įkalinta apie 150 tūkst. lietuvių. Trėmimai, prasidėję 1941 m. birželio 14-ąją, Sibiro žemėse paliko apie 800 lietuviškų laidojimo vietų. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams atminti. Ekspedicijos metu taip pat siekiama pabendrauti su svečiose šalyse tebegyvenančiais tautiečiais ar jų atžalomis. Grįžus iš ekspedicijos keliaujama po Lietuvos ir pasaulio bendruomenes bei skatinama domėtis Lietuvos istorija bei išsaugoti ją ateities kartoms.

   Nuo pirmosios ekspedicijos, 2006 m., norą dalyvauti projekte išreiškė daugiau nei 13000 jaunų žmonių, suorganizuota 18 ekspedicijų bei tūkstančiai pristatymų mokyklose, universitetuose, bendruomenių centruose, eksponuota šimtai jaunimo ekspedicijų fotografijų parodų, sukurta dešimtys dokumentinių filmų. Visa tai prisidėjo prie jaunosios kartos pilietiškumo bei didžiavimosi savo valstybe jausmo ugdymo.

   Projektas taip pat buvo pristatytas Monrealio bendruomenei, įvairiuose susitikimuose su bendruomene Toronte. Projekto “Misija Sibiras” pristatymai Kanadoje vyksta pirmą kartą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Liepos 1 dieną Kanada mini 153-iąsias šalies įkūrimo metines. Kanados dienos proga sveikinimus Kanados aukščiausiems pareigūnams perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Ministras pirmininkas S. Skvernelis ir Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Facebook_EN_1.png

   Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su partneriais š.m. gegužės mėnesį kviečia paminėti jau 70-ąją Europos dieną.

   Istorinė, kultūros diplomatija »

   Gerbiamieji,

   sveikinu artėjančių Šv. Velykų proga! 

   Linkiu, kad prisikėlimo stebuklas padėtų atrasti vidinę ramybę ir vieniems kitų artumą, net jei šiuo metu negalime būti kartu su mylimais žmonėmis, bei sustiprintų tikėjimą, skatinantį susitelkti ir vedantį į priekį!
    
   Nuoširdžiai
    
   Ambasadorius
   Darius Skusevičius

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   1.jpg

   Š.m. kovo 6-7 dienomis Otavoje ir Monrealyje Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su Kanados lietuvių bendruomenės atstovais iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

   Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata