Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA KANADOJE

Adresas: 150 Metcalfe Street, Suite 1600, Ottawa, Ontario, K2P 1P1, CANADA

plačiau »

Tel. +1 613 567 54 58
Faksas +1 613 567 53 15
El. paštas

Krašto apsaugos ministras pasisakė JT gynybos ministrų susitikime Kanadoje

Sukurta 2017.11.16 / Atnaujinta 2017.11.16 22:38

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis lapkričio 15 d. dalyvavo Vankuveryje, Kanadoje, vykusiame Jungtinių Tautų (JT) gynybos ministrų susitikime, kur Lietuvos karių dalyvavimas vokiečių kontingento sudėtyje JT operacijoje MINUSMA buvo pateiktas kaip „išmaniojo įsipareigojimo“ pavyzdys, o ministras pakviestas sakyti kalbą pagrindinėje renginio sesijoje.

Savo kalboje krašto apsaugos ministras pabrėžė, kad Lietuva ir toliau sieks prisidėti prie saugumo stiprinimo Jungtinių Tautų rėmuose ir pažymėjo, jog Lietuva yra nuoširdi Jungtinių Tautų organizacijos sisteminės reformos, kurios esmė – saugumą ir stabilumą užtikrinti integraliai, šalininkė.

 

Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad, Lietuva, būdama palyginti nedidele valstybe, ieško efektyvesnių dvišalių ir daugiašalių mechanizmų, kurie leistų svariau prisidėti prie saugumo ir stabilumo plėtros pasaulyje. Vienas iš pavyzdžių, kurį pateikė krašto apsaugos ministras – tai aktyvus abipusis Lietuvos bendradarbiavimas su Vokietija, kurios kontingentų sudėtyje Lietuva dalyvauja tarptautinėse operacijose (angl. EUNAVFOR MED SOPHIA ir JT MINUSMA).

 

Vokietija savo ruožtu taip pat teikia didelį indėlį užtikrindama Lietuvos saugumą – Lietuvoje dislokuoto NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pagrindą sudaro ir jai vadovauja Vokietijos kariai.

 

Vienas naujausių dviejų valstybių pavyzdys bendradarbiavimo pavyzdys – tai Krašto apsaugos savanorių pajėgų pagrindu suformuotas Pajėgų apsaugos būrys (angl. Force Protection Unit), tarnaujantis Vokietijos kontingente JT misijoje MINUSMA (Gao mieste, Malyje). Krašto apsaugos ministras užtikrino, jog Lietuva stengsis išlaikyti savo indėlį į JTO vykdomas taikdariškas misijas, o taip pat didinti moterų, dalyvaujančių tarptautinėse operacijose skaičių.

 

Šiuo metu Lietuva su 39 kariais (pajėgų apsaugos būrys, dislokuotas Gao mieste Vokietijos kontingento sudėtyje ir štabo karininkai) dalyvauja vienoje JTO operacijoje – MINUSMA (Malyje). Pagal LR Seimo mandatą, į šią operaciją gali būti išsiųsta iki 40 karių ir civilių tarnautojų.

 

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis lapkričio 14-20 dienomis su vizitu lankosi Kanadoje. Vizito metu ministras taip lankysis Halifakse, kur dalyvaus tarptautiniame saugumo forume. Forume bus aptariami tarptautiniai saugumo iššūkiai, priemonės, kurių transatlantinė bendruomenė turėtų imtis juos įveikti.

Naujienlaiškio prenumerata