Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kvietimas registracijai į pirmąjį Pasaulio lietuvių rašytojų suvažiavimą / forumą Vilniuje

Sukurta 2019.01.22 / Atnaujinta 2019.01.22 17:30
  Kvietimas registracijai į pirmąjį Pasaulio lietuvių rašytojų suvažiavimą / forumą Vilniuje

  Pasaulio Lietuvių Bendruomenė (PLB) kartu su Lietuvos Rašytojų sąjunga ir Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu Pasaulio lietuvių metams paminėti rengia pasaulio lietuvių rašytojų suvažiavimą Vilniuje 2019 m. gegužės 5-7 dienomis.

  Projekto tikslas – kultūrine veikla prisidėti prie Pasaulio lietuvių rašytojų tautinio tapatumo išsaugojimo, gyvo ryšio su tėvyne išlaikymo ir Lietuvos gerovės kūrimo per diasporos kultūros profesionalų dalimąsi žiniomis, patirtimis ir socialiniais ryšiais.

  Šiame suvažiavime kviečiame dalyvauti įvairiose šalyse gyvenančius ir kuriančius lietuvius ir lietuvių kilmės rašytojus.

  Norinčius šiame forume dalyvauti prašome registruotis adresu [email protected] ir [email protected] Registracija pratęsiama iki 2019 metų vasario 1d.

  Registracijoje prašome pateikti trumpą savo biografiją (apie 500 - 600 spaudos ženklų) (lietuvių ir/arba anglų kalba), įtraukiant šią informaciją:
  1. Pavardė, vardas,
  2. Gimimo metai ir gimimo vieta
  3. Išsilavinimas
  4. Dabartinė gyvenamoji vieta ir darbovietė
  5. Kūrybos pristatymas; kūrybos temos ir problemos
  6. Publikacijos
  7. Įvertinimai
  8. Internetinė svetainė (jei yra)

  Taip pat pridėti savo kūrybos tekstų / eilėraščių (1-3 psl.) atrankai, pažymint kūrinio pavadinimą, sukūrimo metus ir kokiame leidinyje spausdinta.

  Į pirmąjį Pasaulio lietuvių rašytojų suvažiavimą planuojama pakviesti apie 50 diasporos rašytojų. Atrankos komisija, sudaryta iš 6 narių (po du iš Rašytojų sąjungos narių, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ekspertų ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovų) iki 2019 metų vasario 20d. iš laiku užsiregistravusiųjų atrinks 50 rašytojų – būsimų forumo dalyvių. Bus parengtas ir forumo metu pristatytas jų kūrybos almanachas. (Forumo organizatoriai dalyvių kelionės išlaidų negalės padengti, bet mielai parašys oficialų kvietimą Jus remiančiai ar deleguojančiai institucijai).

  Numatoma suvažiavimo programa:
  Gegužės 5d.: Renginio atidarymas, priėmimas Lietuvių literatūros ir tautosakos institute - Petro Vileišio rūmuose (Antakalnio g. 6)
  Gegužės 6d.: Kultūrinė programa. Galimas apsilankymas Prezidentūroje. Vakare – Pasaulio lietuvių rašytojų kūrybos almanacho pristatymas ir skaitymai (I dalis) Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6)
  Gegužės 7d.: Klasikos skaitymai. Renginys skirtas Juozui Tumui –Vaižgantui (2019-ieji – J.T. Vaižganto metai) Lietuvių literatūros ir tautosakos institute. Vakare – Pasaulio lietuvių rašytojų kūrybos skaitymai Rašytojų klube (II dalis). Susitikimas su Lietuvos rašytojų sąjungos nariais. Baigiamasis Forumo vakaras.
  Jūratė Caspersen
  PLB Kultūros komisijos pirmininkė

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Liepos 1 dieną Kanada mini 153-iąsias šalies įkūrimo metines. Kanados dienos proga sveikinimus Kanados aukščiausiems pareigūnams perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Ministras pirmininkas S. Skvernelis ir Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Facebook_EN_1.png

  Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su partneriais š.m. gegužės mėnesį kviečia paminėti jau 70-ąją Europos dieną.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Gerbiamieji,

  sveikinu artėjančių Šv. Velykų proga! 

  Linkiu, kad prisikėlimo stebuklas padėtų atrasti vidinę ramybę ir vieniems kitų artumą, net jei šiuo metu negalime būti kartu su mylimais žmonėmis, bei sustiprintų tikėjimą, skatinantį susitelkti ir vedantį į priekį!
   
  Nuoširdžiai
   
  Ambasadorius
  Darius Skusevičius

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. kovo 6-7 dienomis Otavoje ir Monrealyje Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su Kanados lietuvių bendruomenės atstovais iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

  Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. vasario mėnesį Otavoje vykstančiame Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalyje ,,Bright Nights“ jau dešimtą kartą pristatomi lietuviško filmo kūrėjai. Šį kartą tai debiutinis Ernesto Jankausko ilgametražinis filmas „Čia buvo Sašą“.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kanadoje įvyko „Misija Sibiras“ projekto pristatymas. Projekto vadovė Aistė Eidukaitytė ir 2019 metų ekspedicijos dalyvė, aktyvi Amerikos lietuvių jaunimo atstovė Marija Čyvaitė susirinkusiems Otavos lietuvių bendruomenės nariams pristatė 2019 metų projekto eigą. Misija Sibiras - tai projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas.

  Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata