Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos menininkas Deimantas Narkevičius bus pristatytas Kanadoje

Sukurta 2019.02.07 / Atnaujinta 2019.02.07 20:49
  Lietuvos menininkas Deimantas Narkevičius bus pristatytas Kanadoje

  Lietuvos Respublikos ambasada kartu su Toronto modernaus meno institutu ,,Prefix" pristato vieno žinomiausio Lietuvos šiuolaikinio meno kūrėjo Deimanto Narkevičiaus parodą.

  Pirmą kartą Kanadoje pristatomas menininkas demonstruos ir vieną žinomiausią savo kūrinį – „2015 liepos 20-oji“, kuriame 3D vaizdo instaliacijos pagalba įamžintas sovietinių skulptūrų pašalinimas nuo Žaliojo tilto.

  4 sovietinių skulptūrų kompozicijos, simbolizuojančius skirtingus sovietinės visuomenės sluoksnius, ant Žaliojo tilto buvo įrengtos dar 1952 metais. Ir nors Lietuva atkūrė savo nepriklausomybę dar 1990 metais, ši skulptūrų kompozicija įrengta pačiame Vilniaus centre, buvo pašalinta tik 2015 metais.

  Savo instaliacijoje Deimantas Narkevičius analizuoja, kodėl skulptūrų nuėmimas užtruko tiek daug laiko net po to, kai sovietinės ideologijos visuomenė nebepripažino.

  Visą skulptūrų pašalinimo procesą menininkas užfiksavo su savadarbiu stereoskopiniu įrenginiu, leisdamas kiekvienam šios instaliacijos žiūrovui tapti skulptūrų pašalinimo proceso dalyviu. Tokiu unikaliu būdu D. Narkevičius įamžino ir modernią visuomenę pastatytą prieš skausmingus atsiminimus ir ypatingai skaudžią istoriją.

  Su paroda kviečiame susipažinti nuo vasario 8 iki kovo 30 dienos ,,Prefix“ institute, adresu: 401 Richmond Street West, Suite 124, Toronto, Ontario Canada M5V 3A8.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Liepos 1 dieną Kanada mini 153-iąsias šalies įkūrimo metines. Kanados dienos proga sveikinimus Kanados aukščiausiems pareigūnams perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Ministras pirmininkas S. Skvernelis ir Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Facebook_EN_1.png

  Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su partneriais š.m. gegužės mėnesį kviečia paminėti jau 70-ąją Europos dieną.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Gerbiamieji,

  sveikinu artėjančių Šv. Velykų proga! 

  Linkiu, kad prisikėlimo stebuklas padėtų atrasti vidinę ramybę ir vieniems kitų artumą, net jei šiuo metu negalime būti kartu su mylimais žmonėmis, bei sustiprintų tikėjimą, skatinantį susitelkti ir vedantį į priekį!
   
  Nuoširdžiai
   
  Ambasadorius
  Darius Skusevičius

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. kovo 6-7 dienomis Otavoje ir Monrealyje Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su Kanados lietuvių bendruomenės atstovais iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

  Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. vasario mėnesį Otavoje vykstančiame Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalyje ,,Bright Nights“ jau dešimtą kartą pristatomi lietuviško filmo kūrėjai. Šį kartą tai debiutinis Ernesto Jankausko ilgametražinis filmas „Čia buvo Sašą“.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kanadoje įvyko „Misija Sibiras“ projekto pristatymas. Projekto vadovė Aistė Eidukaitytė ir 2019 metų ekspedicijos dalyvė, aktyvi Amerikos lietuvių jaunimo atstovė Marija Čyvaitė susirinkusiems Otavos lietuvių bendruomenės nariams pristatė 2019 metų projekto eigą. Misija Sibiras - tai projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas.

  Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata