Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą Kanadoje vainikavo įspūdingas baigiamasis koncertas

Sukurta 2018.12.03 / Atnaujinta 2018.12.04 16:14
  Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą Kanadoje vainikavo įspūdingas baigiamasis koncertas

  Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimą Kanadoje vainikavo baigiamasis pianisto Gabrielio Aleknos ir styginių kvarteto ,,Mettis“ koncertas. Atlikėjai susirinkusiai kanadiečių auditoriai pristatė du Lietuvos kompozitorius Remigijų Merkelį bei Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, taip pat atliko Filipo Glaso bei Roberto Šumano kūrinius.

  Renginio metu Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Kanadoje Julijus Rakitskis Kanados bendruomenei už lietuvybės puoselėjimą ir lietuvių kultūros propagavimą įteikė Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimą – Diplomatijos žvaigždę. J. Rakitskis dėkojo Kanados bendruomenei už jų ryžtą ne tik išlaikyti ir puoselėti lietuvybės pamatus, bet ir bendruomenės 1980-1990 metais dėtas pastangas paremti Lietuvoje vykusį išsilaisvinimo iš Sovietų okupacijos judėjimą bei šių dienų prisidėjimą prie Lietuvos ateities kūrimo.

  Renginį, kuriame dalyvavo lietuvių bendruomenės, Kanados valdžios institucijų atstovai, įvairių šalių garbės konsulai bei gynybos atašė, kartu organizavo Lietuvių bendruomenė Kanadoje bei LR ambasada Kanadoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Liepos 1 dieną Kanada mini 153-iąsias šalies įkūrimo metines. Kanados dienos proga sveikinimus Kanados aukščiausiems pareigūnams perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Ministras pirmininkas S. Skvernelis ir Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Facebook_EN_1.png

  Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su partneriais š.m. gegužės mėnesį kviečia paminėti jau 70-ąją Europos dieną.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Gerbiamieji,

  sveikinu artėjančių Šv. Velykų proga! 

  Linkiu, kad prisikėlimo stebuklas padėtų atrasti vidinę ramybę ir vieniems kitų artumą, net jei šiuo metu negalime būti kartu su mylimais žmonėmis, bei sustiprintų tikėjimą, skatinantį susitelkti ir vedantį į priekį!
   
  Nuoširdžiai
   
  Ambasadorius
  Darius Skusevičius

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. kovo 6-7 dienomis Otavoje ir Monrealyje Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su Kanados lietuvių bendruomenės atstovais iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

  Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. vasario mėnesį Otavoje vykstančiame Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalyje ,,Bright Nights“ jau dešimtą kartą pristatomi lietuviško filmo kūrėjai. Šį kartą tai debiutinis Ernesto Jankausko ilgametražinis filmas „Čia buvo Sašą“.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kanadoje įvyko „Misija Sibiras“ projekto pristatymas. Projekto vadovė Aistė Eidukaitytė ir 2019 metų ekspedicijos dalyvė, aktyvi Amerikos lietuvių jaunimo atstovė Marija Čyvaitė susirinkusiems Otavos lietuvių bendruomenės nariams pristatė 2019 metų projekto eigą. Misija Sibiras - tai projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas.

  Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata