Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

#NaziSovietPact Kanadoje išskirtinis dėmesys Nacių-Sovietų pakto 80-mečiui

Sukurta 2019.09.12 / Atnaujinta 2019.09.12 16:32
  #NaziSovietPact Kanadoje išskirtinis dėmesys Nacių-Sovietų pakto 80-mečiui

  Š.m. rugsėjo 12 d. Toronte bus surengta neeilinė konferencija, organizuojama Lietuvos ambasados Kanadoje kartu su Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Moldovos ambasadomis Kanadoje, skirta paminėti 1939 rugpjūčio 23 d. nacių-sovietų Ribentropo-Molotovo pakto 80 m. sukaktį, kurioje pagrindinį pranešimą skaitys pasaulio šachmatų čempionas, Rusijos pilietinės visuomenės aktyvistas Garis Kasparovas. Šalia nacių-sovietų pakto buvo sudaryti slaptieji protokolai, kurie padalijo Rytų Europą tarp Hitlerio ir Stalino, atvėrė kelią nacių-sovietų invazijai į Lenkiją, jos pasidalinimui ir įžiebė Antrąjį pasaulį karą.

  Konferencijos metu žinomi Kanados ir Europos ekspertai plačiai aptars šio pakto pasekmės ir jo atvaizdus šių dienų tarptautinės politikos arenoje. Bus kalbama apie bandymus nuslėpti ar iškreipti šiuos istorinius įvykius, taip pat apie Rusijos vyriausybės politiką manipuliuoti ar falsifikuoti istorinius įvykius savo tikslams, skaldyti demokratines visuomenes užsienio valstybėse.  

   Konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu. Transliacijos pradžia 18 val. Toronto, Kanados laiku:

  1939 m. rugpjūčio 23 d. sovietų Rusija kartu su nacių Vokietija pasirašė nepuolimo sutartį ir slaptuosius protokolus, kurias pasidalino įtakos zonas Europoje, ir pradėjo Antrąjį pasaulinį karą. Praėjus 50 metų, 1989 m. rugpjūčio 23 d., Sovietų valdžiai vis dar griežtai neigiant nacių-sovietų pakto slaptųjų protokolų egzistavimą, Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės susikibę rankomis sujungė tris Baltijos šalis  gyva žmonių grandine taip atkreipdami viso pasaulio dėmesį į Baltijos šalių okupaciją bei į sovietų nuslėptas tikrąsias Antrojo pasaulinio karo pradžios priežastys.    

  2009 m. rugpjūčio 23 d. Kanados parlamentas paskelbė nacionaline atmintina diena, skirta pagerbti nukentėjusius nuo sovietų ir nacių represijų. Ši diena į atmintinų dienų sąrašą įtrauktą ir Lietuvoje.

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1.jpg

  Liepos 1 dieną Kanada mini 153-iąsias šalies įkūrimo metines. Kanados dienos proga sveikinimus Kanados aukščiausiems pareigūnams perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Ministras pirmininkas S. Skvernelis ir Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  Facebook_EN_1.png

  Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su partneriais š.m. gegužės mėnesį kviečia paminėti jau 70-ąją Europos dieną.

  Istorinė, kultūros diplomatija »

  Gerbiamieji,

  sveikinu artėjančių Šv. Velykų proga! 

  Linkiu, kad prisikėlimo stebuklas padėtų atrasti vidinę ramybę ir vieniems kitų artumą, net jei šiuo metu negalime būti kartu su mylimais žmonėmis, bei sustiprintų tikėjimą, skatinantį susitelkti ir vedantį į priekį!
   
  Nuoširdžiai
   
  Ambasadorius
  Darius Skusevičius

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. kovo 6-7 dienomis Otavoje ir Monrealyje Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su Kanados lietuvių bendruomenės atstovais iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

  Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. vasario mėnesį Otavoje vykstančiame Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalyje ,,Bright Nights“ jau dešimtą kartą pristatomi lietuviško filmo kūrėjai. Šį kartą tai debiutinis Ernesto Jankausko ilgametražinis filmas „Čia buvo Sašą“.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  1.jpg

  Š.m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kanadoje įvyko „Misija Sibiras“ projekto pristatymas. Projekto vadovė Aistė Eidukaitytė ir 2019 metų ekspedicijos dalyvė, aktyvi Amerikos lietuvių jaunimo atstovė Marija Čyvaitė susirinkusiems Otavos lietuvių bendruomenės nariams pristatė 2019 metų projekto eigą. Misija Sibiras - tai projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas.

  Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata