Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Otavoje bus minima Juodojo kaspino diena

Sukurta 2019.08.21 / Atnaujinta 2019.08.21 20:21

Centrinės ir Rytų Europos bendruomenės taryba Otavoje, minint Juodojo Kaspino dieną, kviečia pažiūrėti filmą ,,Sovietų istoriją“ (angliškai „The Soviet Story“).

Lygiai prieš 80 metų, 1939 m. rugpjūčio 23 d., Maskvoje Vokietijos užsienio reikalų ministras J. Ribentropas ir Sovietų sąjungos užsienio reikalų liaudies komisaras V. Molotovas pasirašė abiejų šalių nepuolimo paktą ir slaptuosius protokolus, kuriais šios dvi šalys tarpusavyje pasidalino Europą ir pradėjo Antrąjį pasaulinį karą.

Rugpjūčio 23 d., Juodojo kaspino diena, skirta pagerbti nukentėjusius nuo sovietų ir nacių represijos. Lietuvoje, kaip ir Kanadoje, ši diena įtraukta į atmintinų dienų sąrašą.

Otavoje Juodojo kaspino dienos minėjimas vyks š.m. rugpjūčio 22 d., ketvirtadienį, 19 val. adresu:  Wellington Building, 180 Wellington Street, Room 430, Ottawa ON.

Registruotis galima internetu, o, atvykus į renginį, su savimi būtina turėti oficialų asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
1.jpg

Liepos 1 dieną Kanada mini 153-iąsias šalies įkūrimo metines. Kanados dienos proga sveikinimus Kanados aukščiausiems pareigūnams perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda, Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Ministras pirmininkas S. Skvernelis ir Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Facebook_EN_1.png

Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su partneriais š.m. gegužės mėnesį kviečia paminėti jau 70-ąją Europos dieną.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Gerbiamieji,

sveikinu artėjančių Šv. Velykų proga! 

Linkiu, kad prisikėlimo stebuklas padėtų atrasti vidinę ramybę ir vieniems kitų artumą, net jei šiuo metu negalime būti kartu su mylimais žmonėmis, bei sustiprintų tikėjimą, skatinantį susitelkti ir vedantį į priekį!
 
Nuoširdžiai
 
Ambasadorius
Darius Skusevičius

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Š.m. kovo 6-7 dienomis Otavoje ir Monrealyje Lietuvos ambasada Kanadoje kartu su Kanados lietuvių bendruomenės atstovais iškilmingai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Š.m. vasario mėnesį Otavoje vykstančiame Šiaurės ir Baltijos šalių filmų festivalyje ,,Bright Nights“ jau dešimtą kartą pristatomi lietuviško filmo kūrėjai. Šį kartą tai debiutinis Ernesto Jankausko ilgametražinis filmas „Čia buvo Sašą“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Š.m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Kanadoje įvyko „Misija Sibiras“ projekto pristatymas. Projekto vadovė Aistė Eidukaitytė ir 2019 metų ekspedicijos dalyvė, aktyvi Amerikos lietuvių jaunimo atstovė Marija Čyvaitė susirinkusiems Otavos lietuvių bendruomenės nariams pristatė 2019 metų projekto eigą. Misija Sibiras - tai projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas.

Lietuviai Kanadoje » Istorinė, kultūros diplomatija »

Naujienlaiškio prenumerata