Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Šiandien 13 Lietuvos Respublikos piliečių sėkmingai grįžo iš Kanados į Lietuvą

Sukurta 2020.03.29 / Atnaujinta 2020.03.29 22:52
  Šiandien 13 Lietuvos Respublikos piliečių sėkmingai grįžo iš Kanados į Lietuvą

  Paskelbus neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą piliečių registraciją, į Lietuvos ambasadą Kanadoje kreipėsi beveik pusšimtis piliečių. Š.m. kovo 28 d. Iš Toronto į Varšuvą pakilus užsakytam reisui į Vilnių, kuris buvo suorganizuotas Lietuvos institucijoms bendradarbiaujant su Lenkijos ambasada Kanadoje ir Lenkijos Vyriausybe, 13 lietuvių išvyko į Lietuvą. Sekmadienio vakare jie visi sėkmingai grįžo namo.

  ,,Mūsų įprastas pasaulis per kelias dienas dėl COVID-19 pasikeitė kardinaliai. Iš Kanados grįžti namo yra tolimas kelias, o komerciniai skrydžiai nuolat keitėsi, didelė dalis jų buvo atšaukti. Galimybių langas po truputį užsidarinėjo. Kolegos Vilniuje sutiko  padaryti tarpinį Tenerifė-Vilnius skrydžio sustojimą Varšuvoje ir tuo pačiu lėktuvu parskraidinti ten jau laukiančius lietuvius. Žinoma, be Lenkijos institucijų šis planas nebūtų įgyvendintas. Esame dėkingi Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybėms - tik artimos valstybių partnerystės dėka pavyko suorganizuoti šį skrydį”, - sakė ambasadorius Kanadoje Darius Skusevičius.

  Per šį sudėtingą laikotarpį Kanada tapo tranzitine valstybe į Europą ne vienam lietuviui, keliaujančiam iš Šiaurės ir Pietų Amerikos, Karibų jūros, kitų nutolusių regionų. Todėl iš pusšimčio lietuvių besikreipusių į ambasadą Kanadoje 32 buvo lietuviai norintys išvykti iš Kanados, kiti - tranzitu per Kanadą keliaujantys asmenys. Norėdami suteikti jiems visą imanomą pagalbą ir reaguoti į užklausas laiku, ambasada kovo mėnesį užtikrino lietuvių aptarnavimą 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę. Daliai lietuvių pavyko susirasti skrydžius patiems, keli nusprendė likti Kanadoje ilgesniam laikui, o 13 asmenų kelionę koordinavo Ambasada. 
   
  Kanada nuo š.m. kovo 30 d. planuoja dar labiau sugriežtinti keliones ir apriboti ne tik keliavimą per šalį, bet ir šalies viduje. Piliečiai ir šalies gyventojai, turintys COVID-19 simtomus, negalės lipti į vidaus tranzito traukinius, lėktuvus.

  Background photo created by onlyyouqj - www.freepik.com

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  LT.jpg

  Informuojame, kad siekiant apsaugoti dėl COVID-19 pandemijos besikreipiančius dėl konsulinių paslaugų asmenis ir  ambasados darbuotojus, paslaugų teikimas atvykus į ambasadą sustabdomas iki š.m. birželio 30 d.

  Konsulinės naujienos »
  LL.jpg

  Balandžio 1 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus sprendimą griežtinti atvykimo į Lietuvą tvarką, nuo balandžio 4 dienos pagalba piliečiams grįžti į Lietuvą bus teikiama tik išimtiniais atvejais.

  Konsulinės naujienos »
  LT.jpg

  Informuojame, kad siekiant apsaugoti dėl COVID-19 pandemijos besikreipiančius dėl konsulinių paslaugų asmenis ir  ambasados darbuotojus, paslaugų teikimas atvykus į ambasadą sustabdomas iki š.m. gegužės 2 d.

  Konsulinės naujienos »
  SVARBI INFO 4.jpg

  Naujausius Kanados institucijų duomenimis apie korona viruso (COVID-19) atvejus Kanadoje rasite šioje svetainėje.

  Platesnė informacija apie COVID-19 Kanadoje teikiama ir telefonu 1-833-784-4397 bei el. paštu [email protected]

  Naujausius Lietuvos institucijų duomenimis apie COVID-19 atvejus Lietuvoje rasite šioje svetainėje.

  Konsulinės naujienos »

  Informuojame, kad piliečių, neturinčių galimybių savarankiškai grįžti į Lietuvą registracija atstovybėse baigiama 2020 m. kovo 17 d. 12:00 val. Otavos laiku.
  Jei esate užsienio valstybėje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į buvimo šalies atstovybę elektroniniu paštu.

  Konsulinės naujienos »
  svarbu(1).png

  1. Kaip grįžti į Lietuvą iš Kanados?
  2. Kur rasti aktualią informaciją apie Kanados oro uostus?
  3. Ką daryti jei vizos ar darbo leidimo galiojimo laikas baigiasi (darbo viza, Working Holiday programa, pan.)?
  4. Ką būtina žinoti, jei nepavyksta išvykti iš Kanados?

  Konsulinės naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata