Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Viceministras Albinas Zananavičius lankosi Kanadoje

Sukurta 2017.07.28 / Atnaujinta 2017.07.28 23:28

Liepos 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Otavoje, Kanadoje,  susitiko su Kanados prekybos viceministru Timothy Sergentu, su kuriuo diskutavo apie dvišalės prekybos ir glaudesnio ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas.​

Viceministrai sveikino pasiektą Europos Sąjungos ir Kanados ekonomikos ir prekybos susitarimą (CETA), kurį laikinai taikyti bus pradėta nuo šių metų rugsėjo 21 dienos ir kuris atvers Kanados rinką Lietuvos eksportuotojams. A. Zananavičius pabrėžė būtinybę išspręsti susitarimo įgyvendinimo klausimus iki laikino taikymo pradžios ir akcentavo, kad šis susitarimas demonstruoja ES ir Kanados lyderystę siekiant prekybos atvirumo ir verslo sąlygų gerinimo Lietuvos ir Kanados įmonėms.

CETA yra ambicingiausias ir pažangiausias ES prekybos susitarimas, kuris reikšmingai pagerins patekimo į Kanados rinką sąlygas lietuviškų prekių ir paslaugų eksportuotojams. Susitarimas panaikins 99 proc. importo muitų. 2016 m. Lietuvos prekių eksportas į Kanadą sudarė 62 mln. eurų. Šiuo metu  į Kanadą eksportuoja 150 Lietuvos įmonių.

Liepos 28 dieną viceministras susitiks su Kanados užsienio reikalų viceministro padėjėja Europos, Artimųjų Rytų ir Magribo šalių klausimais Alexandra Bugailiskis, su kuria aptars dvišalius Lietuvos ir Kanados santykius bei pasaulio saugumo politikos aktualijas.

Viceministras A. Zananavičius taip pat dalyvaus liepos 29 - 30 dienomis Otavoje vyksiančiose Kanados lietuvių dienose, skirtose paminėti Kanados 150-ies metų Konfederacijos įkūrimo sukaktį. Planuojamas viceministro susitikimas su Lietuvos garbės konsulais ir Kanados lietuvių bendruomenės atstovais.

Naujienlaiškio prenumerata