Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atėnuose iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

Sukurta 2018.02.23 / Atnaujinta 2018.02.23 16:59
   Atėnuose iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Atėnuose iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis
   Atėnuose iškilmingai paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis

   Vasario 22 dieną Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą atkurtos Lietuvos valstybės 100-čio paminėjimą.

   Į Atėnų centre esančiuose Graikijos karininkų rūmuose surengtą šventę pasveikinti Lietuvos šia ypatinga proga atėjo Graikijos užsienio reikalų viceministras Terens-Nikolaos Quick ir kiti oficialių Graikijos valdžios institucijų pareigūnai, diplomatinė bendruomene, verslo, spaudos ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai, gausus būrys vietos lietuvių.

   Į susirinkusius svečius kreipęsis Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas supažindino juos su ilgaamže Lietuvos valstybingumo tradicija, Lietuvos sėkmės istorija, nesibaigiančią kovą dėl laisvės ir stiprėjančiais Graikijos-Lietuvos santykiais.

   Pasak ambasadoriaus, jei sovietams būtų pavykę ištrinti Vasario 16-ąją iš lietuvių tautos atminties, nebūtų ir 1990 metų Kovo 11-osios, o šiaurės rytinėje Baltijos jūros pakrantėje šiandiena vietoj sėkmingų, Europos vertybes puoselėjančiu valstybių toliau tvyrotų pilkoji zona.

   „Ilga kova dėl laisvės ir grįžimo į Europos tautų šeimą suformavo Lietuvos politinėje pasaulėžiūroje aiškų, laisvės idėja grįstą Europinį tikslą.  Mes negalime būti visiškai laisvi, kol mūsų kaimynai patiria spaudimą.  ES Komisijos priimta strategija dėl Vakarų Balkanų yra svarbus politinis signalas ne tik šio regiono, bet ir kitoms, integracijos su ES siekiančioms valstybėms, ypač Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai”, pabrėžė R.Kačinskas.

   Priėmimo metu skambėjo Lietuvos diplomatų choro atliekamos dainos.

   Pristatydamas ypatingus vakaro svečius, Lietuvos ambasadorius pabrėžė, kad daina lietuvių tautoje užima išskirtinį vaidmenį.

   „Kai nebuvo kitų saviraiškos priemonių, žmonės išreikšdavo savo laisvės ilgesį dainomis. Būtent dainomis lietuviai, latviai ir estai susigrūmė su karine supergalybe ir pasiekė nepriklausomybę Baltijos "dainuojančioje revoliucijoje", sakė ambasadorius.

   Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirti renginiai Graikijoje tęsis visus metus.

   Kovo mėnesį Atėnų universiteto Botanikos parkui bus įteikta Lietuvos dovana – pasodintas lietuviškas kadagys. Gegužės mėnesį Tarptautinėje Salonikų knygų mugėje bus pristatyta šiuolaikinių lietuvių poetų antologija graikų kalba. Lapkričio mėnesį įvyks šimtmečiui skirtas Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis Kretoje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   44.jpg

   Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos ambasados Graikijoje surengtas priėmimas, skirtas paminėti penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą bei Baltijos kelio trisdešimtmetį.

   Atstovybių naujienos »
   Graikija2.jpg

   Kovo 25 dieną Graikija mini Nepriklausomybės ir Graikijos valstybės įkūrimo dieną.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

   Naujienos »
   Concultations with Greek delegation 4.JPG

   Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

   Dvišaliai santykiai »
   2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

   Atstovybių naujienos »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata