Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

„Baltijos kelias“ pristatytas Turkijos visuomenei

Sukurta 2019.09.24 / Atnaujinta 2019.09.24 15:22
   „Baltijos kelias“ pristatytas Turkijos visuomenei
   „Baltijos kelias“ pristatytas Turkijos visuomenei

   Rugsėjo 23 dieną Lietuvos respublikos ambasada kartu su Estijos ir Latvijos ambasadomis Turkijos Respublikos sostinėje Ankaroje paminėjo „Baltijos kelio“ 30-ąsias metines.  

   Iškilmingas renginys Ankaros šiuolaikinio meno muziejuje CerModern pradėtas istorine tapusia daina „Bunda jau Baltija“. Minėjimo metu buvo rodomas Latvijos režisieriaus Askolds Saulitis dokumentinis filmas „The Baltic Way to Freedom”, kuris pasakoja apie įvykius Baltijos šalyse,  siekiant atkurti nepriklausomybę ir išsivaduoti iš Sovietų Sąjungos gniaužtų.  

   Daugiau apie Baltijos kelią Turkijos visuomenė, akademinė ir verslo bendruomenė, valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų atstovai bei užsienio šalių diplomatai galėjo sužinoti, apžiūrėję parodą, kurioje užfiksuotos 1989 m. rugpjūčio 23 dienos “Baltijos kelio” akimirkos.  

   Lietuvos ambasadorius Audrius Brūzga renginio svečiams akcentavo Baltijos kelio politinę ir istorinę svarbą, siekiant išsilaisvinimo iš Sovietų okupacijos ir kvietė prisiminti ir pagerbti tuos žmones, kurie nesulaukė dienos, kai Lietuva, Latvija ir Estija atgavo nepriklausomybę.

   Naujienlaiškio prenumerata