Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje

Sukurta 2018.06.01 / Atnaujinta 2018.06.01 16:59
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje

   Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

   „Lietuvos informacinių ir ryšių (IRT) verslas jau „yra įkėlęs koją“ į 26 Afrikos valstybes, tačiau matome viso informacinių technologijų (IT) sektoriaus verslo plėtros Afrikoje potencialą ir visapusiškai naudingą IRT verslo įsitraukimą į vystomojo bendradarbiavimo veiklas Afrikoje“, - kalbėjo Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, sveikindamas konferencijos dalyvius.

   Renginyje pranešimus skaitė Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos ITU-D departamento direktoriaus pavaduotojas Yushi Torigoe, Tanzanijos technologinių verslų inkubatoriaus „DTBi“ vadovas, kelių vyriausybių Afrikoje patarėjas IRT klausimais George Mulamula, Ekonominio saugumo ir plėtros organizaciją (EBPO) Plėtros centro jaunesnysis politikos analitikas Rodrigo Deiana, „NRD Companies“ direktorė valdymui ir tarptautiniam vystymui Giedrė Balčytytė, patirtimi ir žiniomis dalinosi Lietuvoje bei Afrikoje įsikūrusių verslų ir startuolių inkubatorių „DTBi“, „Ventures Platform“, „Yapili“, „Kumasi Hive“, „NRD“, „SettleMint“ atstovai.

   Tiek verslo, tiek nevyriausybinių organizacijų atstovai sutarė, kad verslas, ir ypač IRT, Afrikoje turi didelį plėtros potencialą ir galimybę prisidėti prie Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo.

   Tiesioginių kontaktų vakare SEB Inovacijų centre Lietuvos įmonių patyrimą, vykdant IRT verslo projektus Afrikoje, pristatė įmonių „Neurotechnology“ ir „AdeoWeb“ vadovai. Pristatydama mobilių pinigų sistemą Ganoje „ZeePay“, viena iš jos vadovių tuo pačiu supažindino ir su viena iš ICT4D krypčių - D4I („Skaitmenizacija vardan įgalinimo“).

   Tarptautinį forumą „ICT4D Afrikoje“ Užsienio reikalų ministerija organizuoja jau trečius metus iš eilės, bendradarbiaudama su IRT sektoriaus asociacija „Infobalt“ bei su VšĮ „Afri|Ko“. Konferencija yra vienas iš renginių, skirtų tarptautinei Afrikos dienai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Foto4.jpg

   Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko metinė vystomojo bendradarbiavimo konferencija „Daugiau paramos – daugiau galimybių – daugiau rezultatų“, skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikai ir rezultatams aptarti.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   vbd.png

   Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius) vyks konferencija, skirta stiprinti visuomenės susidomėjimą vystomuoju bendradarbiavimu.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   IMG_8083.jpg

   Vasario 4 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija, skirta aptarti viešojo sektoriaus patirties svarbą, įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) vystomojo bendradarbiavimo programų projektus.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Vasario  4 dieną Vilniuje, Užsienio reikalų ministerijoje, rengiama tarptautinė konferencija „Viešojo valdymo kompetencijų pasitelkimas įgyvendinant ES vystomąjį bendradarbiavimą“. Konferencijos dalyviai ieškos atsakymų į klausimus, ar Lietuvos viešasis sektorius turi kuo pasidalinti su šalimis, gaunančiomis ES paramą, kokią naudą kuria viešojo valdymo ekspertinė patirtis ir kaip ją dar labiau  panaudoti įgyvendinant ES vystomojo bendradarbiavimo projektus.

   Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   parami workshop res.jpg

   Lietuvos ambasada Pekine 2019 metais sėkmingai įgyvendino tris vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditavimo valstybėse – du Mongolijoje ir vieną Mianmare.

   Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Lapkričio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame aptarti 2018 metų Lietuvos oficialios paramos vystymuisi (OPV) rezultatai bei institucijų veikla įgyvendinant tarptautinius įsipareigojimus vystomojo bendradarbiavimo srityje.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »