Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje

Sukurta 2018.06.01 / Atnaujinta 2018.06.01 16:59
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje
   Didėja Lietuvos žinomumas Afrikoje

   Gegužės 30 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje vyko jau trečius metus organizuojama tarptautinė konferencija „ICT4D Afrikoje: ar vystomajame bendradarbiavime yra vietos verslui?". Informacinių technologijų ir telekomunikacijų, vystomojo bendradarbiavimo, paslaugų plėtojimo, ICT4D tematika ir galimybėmis Afrikoje šiemet susidomėjo beveik 100 dalyvių.

   „Lietuvos informacinių ir ryšių (IRT) verslas jau „yra įkėlęs koją“ į 26 Afrikos valstybes, tačiau matome viso informacinių technologijų (IT) sektoriaus verslo plėtros Afrikoje potencialą ir visapusiškai naudingą IRT verslo įsitraukimą į vystomojo bendradarbiavimo veiklas Afrikoje“, - kalbėjo Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, sveikindamas konferencijos dalyvius.

   Renginyje pranešimus skaitė Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos ITU-D departamento direktoriaus pavaduotojas Yushi Torigoe, Tanzanijos technologinių verslų inkubatoriaus „DTBi“ vadovas, kelių vyriausybių Afrikoje patarėjas IRT klausimais George Mulamula, Ekonominio saugumo ir plėtros organizaciją (EBPO) Plėtros centro jaunesnysis politikos analitikas Rodrigo Deiana, „NRD Companies“ direktorė valdymui ir tarptautiniam vystymui Giedrė Balčytytė, patirtimi ir žiniomis dalinosi Lietuvoje bei Afrikoje įsikūrusių verslų ir startuolių inkubatorių „DTBi“, „Ventures Platform“, „Yapili“, „Kumasi Hive“, „NRD“, „SettleMint“ atstovai.

   Tiek verslo, tiek nevyriausybinių organizacijų atstovai sutarė, kad verslas, ir ypač IRT, Afrikoje turi didelį plėtros potencialą ir galimybę prisidėti prie Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo.

   Tiesioginių kontaktų vakare SEB Inovacijų centre Lietuvos įmonių patyrimą, vykdant IRT verslo projektus Afrikoje, pristatė įmonių „Neurotechnology“ ir „AdeoWeb“ vadovai. Pristatydama mobilių pinigų sistemą Ganoje „ZeePay“, viena iš jos vadovių tuo pačiu supažindino ir su viena iš ICT4D krypčių - D4I („Skaitmenizacija vardan įgalinimo“).

   Tarptautinį forumą „ICT4D Afrikoje“ Užsienio reikalų ministerija organizuoja jau trečius metus iš eilės, bendradarbiaudama su IRT sektoriaus asociacija „Infobalt“ bei su VšĮ „Afri|Ko“. Konferencija yra vienas iš renginių, skirtų tarptautinei Afrikos dienai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   logo baltas.jpg

   Minint Tarptautinę Afrikos dieną, gegužės 25-ąją, kaip ir kasmet Lietuvoje rengiamas festivalis „Afrikos dienos“. Šiemet renginiai vyks nuo gegužės 20 dienos iki birželio 19 dienos. Festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti su Afrikos žemyno šalių muzika, tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.

   Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Balandžio 10 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė preliminarius duomenis apie 2018 metais valstybių donorių suteiktą oficialią paramą besivystančioms šalims.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Ukrainos, Sirijos, Venesuelos, Afrikos Kyšulio klausimai.

   Europos Sąjunga »
   1218 Es-Afrikos forumas.jpg

   Gruodžio 17-18 dienomis užsienio reikalų ministro Lino Linkevičius vadovaujama Lietuvos delegacija dalyvavo Vienoje vykstančiame aukšto lygio ES-Afrikos forume. Forumą, skirtą bendradarbiavimui  inovacijų ir skaitmeninimo srityse skatinti, surengė Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Austrija.

   Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »

   Gruodžio 17-18 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vienoje dalyvaus aukšto lygio ES-Afrikos forume, kurį rengia pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai baigianti Austrija.

   Daugiašaliai santykiai »
   2.JPG

   Lapkričio 29 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko kasmetinė vystomojo bendradarbiavimo konferencija „Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.: nepalikti nė vieno nuošalyje“, skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo rezultatams ir uždaviniams aptarti.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Naujienlaiškio prenumerata