Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Keiptaune aptartos galimybės palengvinti muitinių procedūras ir skatinti prekybą

Sukurta 2019.02.19 / Atnaujinta 2019.02.19 16:52
  Keiptaune aptartos galimybės palengvinti muitinių procedūras ir skatinti prekybą

  Vasario 19 dieną Lietuvos ambasadorė Pietų Afrikos Respublikoje Sigutė Jakštonytė dalyvavo pirmajame Europos Sąjungos ir Pietinės Afrikos vystymosi bendrijos (PAVB) Ekonominės partnerystės susitarimo (EPS) tarybos posėdyje.

  Posėdyje buvo aptartas EPS susitarimo įgyvendinimas, nagrinėtos galimybės palengvinti muitinių procedūras, skatinti prekybą ir mažinti netarifinių barjerų taikymą.

  Ekonominės partnerystės susitarimas įpareigoja dalyves siekti darnaus vystymosi laikantis socialinių ir aplinkos standartų. Juo šešioms Pietinėmis Afrikos valstybėms taip pat užtikrinamos galimybės eksportuoti į ES rinką be muitų ir kvotų.  Pietinės Afrikos valstybių rinkos bėgant laikui palaipsniui ir tik iš dalies bus atvertos ES eksportui.

  ES yra didžiausia Pietinės Afrikos vystymosi bendrijos EPS grupės prekybos partnerė. Pietų Afrikos vystymosi bendrijos EPS grupę sudaro šešios iš 15 Pietų Afrikos vystymosi bendrijos narių (Botsvana, Lesotas, Mozambikas, Namibija, Esvatini ir Pietų Afrika). Angola turi stebėtojos statusą ir prie susitarimo gali prisijungti ateityje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  5.jpg

  Rugsėjo 18 dieną Pretorijoje vyko trečiosios dvišalės politinės konsultacijos tarp Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo departamento. Konsultacijų metu aptartos politinio ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, apsikeista nuomonėmis apie globalius ir regioninius klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata