Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai

Sukurta 2018.03.22 / Atnaujinta 2018.03.22 10:17
   Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai
   Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai
   Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai
   Kopenhagoje paminėti Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečiai

   Kovo 21 dieną Danijos Užsienio reikalų ministerijos patalpose Kopenhagoje minint Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečius buvo organizuotas seminaras apie Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo ateitį regione, ES ir NATO.

   Seminare dalyvavusius Danijos užsienio politikos draugijos, akademinių sluoksnių atstovus ir studentus, diplomatus ir bendruomenių narius rengėjų vardu pasveikino Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė. 

   Pagrindinį seminaro pranešimą skaitė Danijos užsienio reikalų ministras Anders Samuelsen. Apžvelgdamas Danijos ir Baltijos šalių santykius jis pabrėžė, kad “šiandien Baltijos valstybės yra stabilios, pažangios ir į ateitį žvelgiančios Danijos draugės ir sąjungininkės – ES, NATO, Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavime bei kitur”. Buvęs Danijos užsienio reikalų ministras ir Baltijos plėtros forumo steigėjas Uffe Ellemann-Jensen pareiškė, kad Baltijos šalys jau yra tapusios geraisiais pavyzdžiais kitoms regiono šalims.

   Diskusijos metu Baltijos valstybių parlamentarai – Europarlamentaras Artis Pabriks  iš Latvijos, Aušrinė Armonaitė iš Lietuvos ir Anne Sulling iš Estijos – su Danijos universitetų studentais apsikeitė nuomonėmis dėl jaunosios kartos vaidmens Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavime ir Europos projekte.

   Renginį organizavo Baltijos plėtros forumas bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadomis Kopenhagoje.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   4.jpg

   Artėjančių švenčių proga, Lietuvos Respublikos ambasada Baltarusijoje čia reziduojančius užsienio šalių diplomatus, kultūros, meno, mokslo atstovus ir visuomenės veikėjus pakvietė į Kalėdinį susitikimą, kurio metu, skambant šiuolaikinio Giedriaus Nako džiazo kvarteto atliekamai muzikai aptarti besibaigiantys metai bei pristatyti ateinančiųjų metų planai.

   Atstovybių naujienos »
   kacinskas.jpg

   Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

   Dvišaliai santykiai »
   Latvija5.jpg

   Latvijos nepriklausomybės 100-ųjų metinių proga ministras Linas Linkevičius pasveikino Latvijos užsienio reikalų ministrą Edgarą Rinkevičių. Sveikinimo laiške rašoma, kad 1918 metų lapkričio 18 dieną paskelbta  ir nepriklausomybės kare apginta Latvijos Respublika per du pirmuosius savarankiškos raidos dešimtmečius tapo gerovės valstybe. Šiandien latvių tauta sėkmingai kuria modernią ir inovatyvią šalį.

   Dvišaliai santykiai »
   Latvija6.jpg

   Lapkričio 18 dieną 12.00 val. Vilniuje Lukiškių aikštėje bus iškilmingai iškeltos Lietuvos Respublikos ir Latvijos Respublikos vėliavos. Vėliavų pakėlimo ceremonija skirta Latvijos Respublikos paskelbimo 100-osioms metinėms pažymėti.

   Dvišaliai santykiai »
   LRG_ZGR07225.JPG

   Lapkričio 11 dieną Turkijos lietuvių delegacija kartu su Lietuvos ambasados Turkijoje kolektyvu pirmą kartą dalyvavo Stambulo Eurazijos Maratone ir bėgo už Lietuvą bėgime „Vardan tos...“, taip paminėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Rytoj, lapkričio 13 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks konferencija „Drauge modernios valstybės link: litvakai Lietuvos ir Izraelio valstybingumo istorijoje“, skirta Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio 70-mečiui  pažymėti.

   Kultūros renginiai »

   Naujienlaiškio prenumerata