Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje ragino tęsti paramą Rytų partnerystės šalims

Sukurta 2016.11.02 / Atnaujinta 2016.11.02 14:38
   L. Linkevičius Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje ragino tęsti paramą Rytų partnerystės šalims
   L. Linkevičius Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje ragino tęsti paramą Rytų partnerystės šalims
   L. Linkevičius Šiaurės ir Baltijos šalių ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje ragino tęsti paramą Rytų partnerystės šalims

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, lapkričio 2 dieną atstovaudamas Lietuvai Šiaurės ir Baltijos šalių (Nordic Baltic Eight, NB8) ministrų pirmininkų susitikime Kopenhagoje, ragino toliau tęsti paramą Rytų kaimynystės šalims.

   „Baltijos ir Šiaurės šalių patirtis ir parama šiandien yra labai reikalinga Ukrainai, Gruzijai, Moldovai ir kitoms Rytų partnerystės šalims. Baltijos šalys, praėjusios ilgą nepriklausomybės atgavimo ir ekonominių reformų kelią, labai gerai supranta dabartinę situaciją ir yra pasiruošusios pasidalinti patirtimi tiek su Rytų partnerystės šalimis, tiek su šalimis donorėmis“, – pabrėžė L. Linkevičius.

   Ministras apžvelgė bendradarbiavimą su Rytų partnerystės šalimis ir paragino kaip galima greičiau užbaigti Asociacijos sutarties su Ukraina ratifikavimo procesą bei suteikti bevizį režimą Ukrainai ir Gruzijai. „Privalome tęsti ambicingą ES Rytų partnerystės politiką“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

   NB8 ministrų pirmininkų susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi regioninio bendradarbiavimo klausimai, bendradarbiavimas energetikos ir transporto srityse, saugumo padėtis regione ir NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje metu priimtų sprendimų įgyvendinimas, svarbiausi ES darbotvarkės klausimai, santykiai su Rusija, padėtis Ukrainoje, ES Rytų partnerystės iniciatyvos įgyvendinimas, situacija Sirijoje bei kova su terorizmu.

   „Saugumo situaciją regione šiandien, kaip ir prieš 25 metus, didžiausia dalimi lemia agresyvi Rusijos politika bei jos veiksmai. Tai yra bendras iššūkis visam regionui. Privalome būti susitelkę bei vieningi, nes tik taip galėsime užtikrinti mūsų regiono saugumą bei apginti savo vertybes. Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo forumas gali būti labai naudingas derinant NATO ir ES bendradarbiavimą“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

   Kalbėdamas apie pagrindinius iššūkius Europos Sąjungai, L. Linkevičius pažymėjo, kad kuo glaudesnių santykių su Jungtine Karalyste išlaikymas yra bendras interesas. Jis paragino toliau tęsti NB8 ir Jungtinės Karalystės ministrų pirmininkų susitikimus.

   L. Linkevičius susitikimo metu iškėlė ir branduolinės saugos klausimą. „Regione planuojamų atominių elektrinių projektai privalo atitikti tarptautinius branduolinės saugos standartus. Per mažiau nei penkis mėnesius statomoje Astravo atominėje elektrinėje Baltarusijoje įvyko trys rimti incidentai, apie kurios sužinojome ne iš Baltarusijos, bet iš viešų ar kitokių šaltinių. Nesaugi Astravo atominė elektrinė yra ne tik Lietuvos, bet ir viso regiono problema“, – pažymėjo ministras.

   Kasmet vykstančiame NB8 ministrų pirmininkų susitikime Šiaurės ir Baltijos šalys atvirai diskutuoja ir koordinuoja savo veiksmus bei ieško sprendimų bendriems iššūkiams. 2016 metais NB8 bendradarbiavimą koordinuoja Latvija, kitais metais šią funkciją perims Norvegija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   0716 URT3.jpg

   Liepos 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje. Jo metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo sprendimų įgyvendinimui aptarti, taip pat pasirengimui šių metų spalio mėnesį Liuksemburge vyksiančiam Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikimui.

   Europos Sąjunga »
   IMG_20180619_130745s.jpg

   Birželio 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Stokholme (Švedija) susitiko su Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrais.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »

   Ministras Linas Linkevičius birželio 19 dieną dalyvaus Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris tradiciškai vyksta kiekvienais metais ir yra skirtas aptarti aktualius regionų  bendradarbiavimo klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_3504.jpg

   Birželio 14-15 dienomis Batumyje (Sakartvele) vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Sakartvelo Europos Kelias“ Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė manantis, kad ES Rytų Partnerystės politika – viena sėkmingiausių ES politikų, per pastaruosius 9 metus leidusi pasiekti beprecedenčių rezultatų.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   20180314_nb8.jpg

   Kovo 14 dieną  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas Stokholme dalyvavo  Šiaurės ir Baltijos Aštuoneto (Nordic Baltic Eight, NB8) užsienio reikalų ministerijų atstovų susitikime, kur buvo  aptariami regiono saugumo, „Brexit",  hibridinių grėsmių, kibernetinio ir energetinio saugumo, santykių su Rusija klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata