Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva išreiškė paramą Lenkijai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą

Sukurta 2016.11.10 / Atnaujinta 2016.11.10 17:04
   Lietuva išreiškė paramą Lenkijai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą
   Lietuva išreiškė paramą Lenkijai kandidatuojant į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą

   Vilniuje lapkričio 10 dieną surengtos Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų Jungtinių Tautų departamentų direktorių konsultacijos. Jų metu aptarti aktualūs Jungtinių Tautų darbotvarkės klausimai: JT reforma, darbas JT Saugumo Taryboje, kandidatavimai ir rinkimai įvairiuose Jungtinių Tautų organuose.

   Susitikimo metu Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento direktorius Oskaras Jusys išreiškė Lietuvos paramą Lenkijai kandidatuojant į nenuolatines Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos (JTST) nares 2018–2019 m. laikotarpiui. 

   Šalys taip pat aptarė praktinius darbo Saugumo Taryboje aspektus, tokius kaip sprendimų priėmimas, darbo organizavimas, koordinavimas ir efektyvus keitimasis informacija su ES ir šalimis partnerėmis.

   Lenkijos diplomatai padėkojo Lietuvai už aktyvų darbą nenuolatinės narystės Saugumo Taryboje 2014–2015 m. metu, akcentuodami, kad tai ne tik Lenkijos, bet ir daugelio kitų šalių vertinimas. Pasak jų, daugiašalėje diplomatijoje mažos šalys gali nuveikti labai daug.

   Narystės JT Saugumo Taryboje metu Lietuva daugiausiai dėmesio skyrė Ukrainos konflikto sprendimo, teisės viršenybės užtikrinimo, civilių apsaugos ginkluotuose konfliktuose, Jungtinių Tautų ir Europos Sąjungos bendradarbiavimo, neteisėtos prekybos ginklais, kovos su terorizmu, žurnalistų saugumo ir kitiems ST darbotvarkės klausimams. 

   2017 m. birželio mėn. vyksiančiuose rinkimuose Lenkija tikisi būti išrinkta nenuolatine JTST nare 2018–2019 m. laikotarpiui. Dėl vienos vietos Saugumo Taryboje, skirtos Rytų Europos grupei, tarpusavyje konkuruoja Lenkija ir Bulgarija. Lenkija penkis kartus yra buvusi išrinkta nenuolatine JTST nare, paskutinį kartą 1996–1997 m.  

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius laišku pasveikino sausio 9 dieną į pareigas paskirtą Lenkijos užsienio reikalų ministrą Jaceką Czaputowiczių.

   Dvišaliai santykiai »
   LT-PL 5.JPG

   Gruodžio 12 dieną Varšuvoje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų viceministrų Dariaus Skusevičiaus ir Bartoszo Cichockio susitikimas, kurio metu aptarti aktualūs saugumo ir Rytų politikos klausimai, pažymėta transatlantinio ryšio, JAV buvimo regione, NATO pajėgų dislokavimo Lenkijoje ir Baltijos šalyse svarba. Viceministrai taip pat aptarė Rytų partnerystės aukščiausio lygio susitikimo rezultatus, pažymėjo, jog būtina konkreti parama Rytų partneriams tęsiant reformas.

   Dvišaliai santykiai »
   Lenkija8.jpg

   Lapkričio 11 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Lenkijos užsienio reikalų ministrą Witoldą Waszczykowskį Nepriklausomybės dienos proga. Lenkijai ir jos žmonėms ministras palinkėjo sėkmės, klestėjimo ir gerovės.

   Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
   tomas razmus-3138.JPG

   Spalio 25 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių Astos Skaisgirytės ir Witoldo Sobkowo politinės konsultacijos. Susitikimo metu derintos pozicijos aktualiais ES ir NATO politikos klausimais, aptarta dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

   Dvišaliai santykiai »
   image2.jpg

   Spalio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Lenkijos Seimo Nacionalinės gynybos komiteto delegacija vadovaujama Michało Jacho. Susitikimo metu buvo dar kartą pripažinta, kad Lietuva ir Lenkija vienodai supranta ir vertina grėsmes regione, mato vienodus kelius jų suvaldymui.

   Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
   Germanas.png

   Rugsėjo 2 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Vilniuje besilankančiu Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Janu Dziedziczaku.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata