Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų

Sukurta 2018.11.29 / Atnaujinta 2018.11.29 17:06
  Lietuva pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 metų

  Lapkričio 29 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko kasmetinė vystomojo bendradarbiavimo konferencija „Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 m.: nepalikti nė vieno nuošalyje“, skirta Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo rezultatams ir uždaviniams aptarti.

  Atidarydamas konferenciją Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, pabrėžė, jog šie metai Lietuvos vystomajam bendradarbiavimui buvo ne mažiau aktyvūs ir svarbūs, nei ankstesni – liepos mėnesį Niujorke vykusiame Jungtinių Tautų Aukšto lygio politiniame forume dėl darnaus vystymosi Lietuva pristatė pirmąją nacionalinę ataskaitą ir yra pasiryžusi toliau siekti Darnaus vystymosi darbotvarkės iki 2030 m. įgyvendinimo nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

  „Įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkę, esminis principas yra nepalikti nė vieno nuošalyje. Ar bus pasiekti darnaus vystymosi tikslai, labai priklauso nuo aktyvaus vietos ir regiono institucijų dalyvavimo ir bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis, piliečiais. Tik įtraukiant visas visuomenės grupes galime tikėtis darnios šalies raidos. Moterų, kurios dažnai vis dar yra pažeidžiama visuomenės grupė, įgalinimas ne tik prisideda prie šalies ekonomikos stiprinimo, bet taip pat yra stabilių ir taikių visuomenių pagrindas.“, – pabrėžė N. Germanas.

  Į tradicinę Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo konferenciją šiemet susirinko ne tik Lietuvos institucijų ir organizacijų  atstovai, tačiau ir atstovai iš šalių partnerių, kurioms skiriama Lietuvos parama.

  Konferencijoje dėmesys skirtas dviem sritims – regionų ir savivaldos stiprinimui bei moterų ekonominiam ir socialiniam įgalinimui. Savo patirtimi įgyvendinant projektus pasidalino svečiai iš Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo, taip pat Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos, Lygių galimybių plėtros centro atstovai.

  2018 metais URM Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis įgyvendinti 85 projektai, kurių vertė beveik 1,2 mln. Eurų. Projektai įgyvendinti administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo, jaunimo ir moterų socialinio ir ekonominio aktyvumo skatinimo, pilietinės visuomenės stiprinimo, paramos regionų vystymuisi ir kitose srityse. Vystomojo bendradarbiavimo projektų vykdytojų ratas bei projektų geografija neapsiriboja vien Europa – šiais metais projektai įgyvendinti ne tik Rytų Partnerystės šalyse, bet ir Alžyre, Butane, Malyje, Mianmare, Mongolijoje, Palestinoje ir Turkijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_8083.jpg

  Vasario 4 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija, skirta aptarti viešojo sektoriaus patirties svarbą, įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) vystomojo bendradarbiavimo programų projektus.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Vasario  4 dieną Vilniuje, Užsienio reikalų ministerijoje, rengiama tarptautinė konferencija „Viešojo valdymo kompetencijų pasitelkimas įgyvendinant ES vystomąjį bendradarbiavimą“. Konferencijos dalyviai ieškos atsakymų į klausimus, ar Lietuvos viešasis sektorius turi kuo pasidalinti su šalimis, gaunančiomis ES paramą, kokią naudą kuria viešojo valdymo ekspertinė patirtis ir kaip ją dar labiau  panaudoti įgyvendinant ES vystomojo bendradarbiavimo projektus.

  Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  parami workshop res.jpg

  Lietuvos ambasada Pekine 2019 metais sėkmingai įgyvendino tris vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditavimo valstybėse – du Mongolijoje ir vieną Mianmare.

  Atstovybių naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Lapkričio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Nacionalinės vystomojo bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame aptarti 2018 metų Lietuvos oficialios paramos vystymuisi (OPV) rezultatai bei institucijų veikla įgyvendinant tarptautinius įsipareigojimus vystomojo bendradarbiavimo srityje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  DSC_1957.jpg

  Spalio 23 dieną Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute vyko diskusija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: 15 pažangos metų“. Diskusijos metu aptarta Lietuvos patirtis teikiant pagalbą besivystančioms šalims, svarstyta, ar dabartinė Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politika yra veiksminga ir tinkamai finansuojama, kaip paskatinti aktyvesnį visuomenės ir verslo įsitraukimą.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Spalio 23 dieną Nacionalinė vystomojo bendradarbiavimo platforma kartu su Užsienio reikalų ministerija kviečia į diskusiją apie Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politiką. Įstojusi į Europos Sąjungą (ES), Lietuva tapo tarptautinės donorų bendruomenės dalimi – pradėjo teikti paramą besivystančioms šalims, tokiu būdu prisidėdama prie tarptautinių darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, ypač ES Rytų partnerystės šalyse.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »