Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva surengė politines konsultacijas su Indija

Sukurta 2019.03.06 / Atnaujinta 2019.03.06 11:21
  Lietuva surengė politines konsultacijas su Indija

  Kovo 5 dieną Vilniuje surengtos devintosios Lietuvos ir Indijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius ir Indijos išorinių reikalų ministerijos sekretorius Anumulas Giteshas Sarma.

  Delegacijos aptarė dvišalius santykius, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, sutarė stiprinti dvišalių santykių teisinę bazę ir apsikeitė aktualia informacija apie derinamus tarpvalstybinius susitarimus.  Daug dėmesio skirta dvišalių ekonominių santykių stiprinimui ir prekybai.

  Indijos pusė gerai įvertino Lietuvos pasiekimus ekonomikos srityje, ypač kuriant palankią aplinką verslui, šalies narystę EBPO.

  Viceministras D. Skusevičius akcentavo glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvas žemės ūkio, gyvybės mokslų, informacinių ir finansinių technologijų srityse, taip pat pramonės produktų eksportui į Indiją. D. Skusevičius pakvietė Indijos pusę plačiau išnaudoti studijų Lietuvoje galimybes. Šiuo metu Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuoja apie 1000 studentų iš Indijos.

  Delegacijų vadovai sutarė, kad dvišaliams santykiams pasitarnaus vasarą numatomas aukšto lygio Indijos vizitas Lietuvoje.

  2018 metų duomenimis, Lietuva į Indiją daugiausiai eksportuoja žemės ūkio, gyvybės mokslų sektoriaus produkciją, chemijos ir plastikų pramonės gaminius, o importuoja tekstilės gaminius, farmacijos produktus, mašinas ir mechaninius įrenginius.

  Lietuva ir Indija diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų balandžio 27 dieną. 2010 metais akredituotas pirmasis Lietuvos ambasadorius Indijoje. Indijoje veikia 3 Lietuvos garbės konsulatai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 3 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Indijos išorinių reikalų ministru Subrahmanyamu Jaishankaru. Ministrai aptarė pasaulinės pandemijos keliamus iššūkius ir kitus aktualus globalios politikos ir regioninio saugumo klausimus.

  Dvišaliai santykiai » JT Saugumo Taryba »
  Lietuvos istorijos hindi k pristatymas Delyje_1.jpg

  Gruodžio 6 dieną Indijos sostinėje Delyje buvo pristatytas „Lietuvos istorijos“ vertimas į hindi kalbą. Vertimas tapo pirmu dvišaliu tokio pobūdžio tarpinstituciniu kultūriniu projektu, dėl kurio Lietuvos istorija nuo šiol gimtąja kalba bus prieinama maždaug 400-ams milijonų Indijos gyventojų.

  71004698_2888188457877664_4559174975172378624_n.jpg

  Rugsėjo 25 dieną, bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju „VFS Global“, Indijos sostinėje Delyje oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras.

  Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »