Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Albanijos prezidentui

Sukurta 2017.06.06 / Atnaujinta 2017.06.06 15:42

Atėnuose reziduojantis Lietuvos ambasadorius Rolandas Kačinskas birželio 6 dieną įteikė skiriamuosius raštus Albanijos Respublikos prezidentui Bujarui Nishani.

Po iškilmingos ceremonijos vykusiame pokalbyje abiejų šalių atstovai aptarė dvišalius santykius bei jų plėtojimo perspektyvas, Lietuvos paramą Albanijai jos eurointegracijos kelyje, padėtį Vakarų Balkanuose ir bendras NATO sąjungininkų pastangas atremiant šiuolaikines saugumo grėsmes.

Aptariant artėjančius ypač svarbius šalies ES ateičiai Albanijos parlamento rinkimus, Lietuvos ambasadorius kvietė išlaikyti reformų pagreitį, o šalies politines jėgas įveikti vidinius skirtumus europinės Albanijos ateities labui. 

„Sveikiname Albanijos pasiryžimą ir dedamas pastangas siekti politinio stabilumo ir įgyvendinti būtinas reformas, kurios svarbios šalies modernizavimui ir leis Albanijai pradėti derybas dėl narystės ES, kaip tai numatyta 2016 m. lapkričio mėn. Europos Komisijos pateiktoje rekomendacijoje. Lietuva pasisako už nuoseklią ir tvarią ES plėtrą Vakarų Balkanų regione, ir yra pasirengusi toliau dalytis savo ekspertų eurointegracine patirtimi, ypač per ES Dvynių (Twinning) programą“, – pabrėžė Lietuvos ambasadorius.

R. Kačinskas pažymėjo, jog Lietuva itin vertina Albanijos visišką prisijungimą prie ES užsienio ir saugumo politikos pozicijų, kuris rodo aiškų šalies europinį pasirinkimą ir įsipareigojimą ES vertybėms.

Lietuvos ambasadorius taip pat padėkojo Albanijos prezidentui už jo šalies parodytą solidarumą stiprinant rytinių NATO sienų saugumą ir sprendimą atsiųsti savo karius į priešakinių pajėgų batalioną Latvijoje.

Birželio 6 d. ambasadorius R. Kačinskas taip pat susitiko su Albanijos užsienio reikalų viceministre Odeta Barbullushi.

Šiais metais minimas Lietuvos ir Albanijos diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. Albanija yra NATO narė nuo 2009 metų. 2014 m. šaliai buvo suteiktas ES kandidatės statusas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Albanija (1).JPG

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Albanijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Ditmirą Bushatį ir visus šalies žmones Albanijos nepriklausomybės paskelbimo 106-ųjų metinių proga ir palinkėjo toliau išlikti nepriklausoma, savo likimą drąsiai ir ryžtingai sprendžiančia šalimi.

Dvišaliai santykiai »
kacinskas.jpg

Lapkričio 26 dieną Albanijos sostinėje Tiranoje Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga buvo surengtas diplomatinis priėmimas,  kuriame dalyvavo aukšti Albanijos pareigūnai, ES ir NATO valstybių ambasadoriai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai. 

Dvišaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata