Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

Sukurta 2019.09.25 / Atnaujinta 2019.09.25 14:14
  Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje N. Aleksiejūnas lankėsi Grenoblyje

  Rugsėjo 24 dieną Prancūzijos Alpių papėdėje įsikūrusiame Grenoblio mieste buvo atidaryta fotografijų paroda „Optimizmo architektūra, Kauno fenomenas 1918–1940“, skirta pasaulinio pripažinimo sulaukusiai tarpukario Lietuvos sostinės architektūrai pristatyti.

  Gausiai susirinkusius svečius pasveikino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, kuris pasidžiaugė, kad dar 1997 metais tarp Kauno ir Grenoblio užsimezgę bendradarbiavimo ir draugystės ryšiai yra puikus ir sektinas pavyzdys, kaip galima savivaldos lygmeniu stiprinti Lietuvos- Prancūzijos ryšius.

  N. Aleksiejūnas pabrėžė, jog Kaunas 2022-aisiais metais taps Europos kultūros sostine, o tai atvers dar didesnes bendradarbiavimo galimybes su Grenobliu. Kartu Ambasadorius palinkėjo sėkmės Grenobliui, siekiant 2022 metais tapti Europos žaliąja sostine.

  Ambasadoriaus teigimu, Kauno ir Grenoblio bendradarbiavimas yra svarbus ne tik kultūros ar švietimo srityse, bet ir kuriant ateities technologijas. Kartu su iš Kauno atvykusia delegacija, vadovaujama Kauno vicemero Manto Jurgučio, ambasadorius apsilankė šiame mieste įsikūrusiame aukštųjų technologijų ir mokslo centre MINATEC, kuris yra vienas lyderiaujančių mokslo tyrimų centrų ne tik Europos, bet ir pasaulio mastu. Susitikimuose su minėto centro atstovais aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis ir tyrimų centrais perspektyvos, mokslininkų apsikeitimo galimybės ir potencialūs bendri projektai.

  Ambasadorius taip pat susitiko su Grenoblyje ir jo regione gyvenančiais lietuviais, su kuriais kalbėjosi apie lietuvybės skatinimo projektus ir kitais metais planuojamus renginius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_1194-ok.jpg

  Spalio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas lankėsi Paryžiuje vykstančioje didžiausioje Prancūzijoje tarptautinėje turizmo profesionalų parodoje „IFTM Top Resa“. Čiajis susitiko su Lietuvos atvykstamojo turizmo agentūrų „Baltic Blues Travel“, „Baltic Mania“, „Delta Tours“ ir „Taiga Euro Baltika“ atstovais.

  Atstovybių naujienos »
  20190915 Oscar Milosz Statue Unveiling Fontainebleau 850_4575 Photo Ludo Segers .jpg

  Rugsėjo 15 dieną Prancūzijos Fontenblo mieste atidengta skulptūra Oskarui Milašiui. Šiame mieste gyveno ir dirbo Lietuvą aistringai mylėjęs ir jos vardą garsinęs poetas ir diplomatas.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  190909 The Baltic Way Kestutis Vaiginis and Dmitrij Golovanov concert at theEmbassy _D808864 Photo Ludo Segers.jpg

  Lietuvos ambasada Prancūzijoje Baltijos kelio 30 metų sukakčiai paminėti ambasados Paryžiuje kieme surengė džiazo koncertą, kuriame grojo Kęstučio Vaiginio ir Dmitrijaus Golovanovo duetas.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  190904 Science Po _D808855 Photo Ludo Segers.jpg

  Rugsėjo 4 dieną Paryžiaus politikos mokslų institute (Science Po) vyko Baltijos kelio 30 metų sukakčiai skirta konferencija, pavadinta „Baltijos kelias: iš TSRS atgal į euroatlantinę bendruomenę“. Konferencija organizuota bendromis Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadų Paryžiuje pastangomis, ja atidarytas naujas Paryžiaus politikos mokslų institucijos akademinis sezonas.

  Atstovybių naujienos »
  Petras Klimas.jpg

  Gegužės 22 dieną po sunkios ligos mirė Petras Klimas jaunesnysis, diplomatas, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro Petro Klimo sūnus, ilgametis aktyvus Prancūzijos lietuvių bendruomenės narys. 

  Atstovybių naujienos »
  P1060386.JPG

  Lietuvos ambasada Prancūzijoje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene birželio 3 dieną surengė įžymių lietuvių, gyvenusių ir veikusių Prancūzijoje, paminėjimą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Naujienlaiškio prenumerata