Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos atstovybėse užsienyje paminėta Laisvės gynėjų diena

Sukurta 2018.01.15 / Atnaujinta 2018.01.16 14:37
   Lietuvos atstovybėse užsienyje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Lietuvos atstovybėse užsienyje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Lietuvos atstovybėse užsienyje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Lietuvos atstovybėse užsienyje paminėta Laisvės gynėjų diena
   Lietuvos atstovybėse užsienyje paminėta Laisvės gynėjų diena

   Minėdamos Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, daugelis Lietuvos atstovybių užsienyje prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ uždegdamos atminimo žvakutes, taip pat organizavo filmų peržiūras, diskusijas, palaikė tradicinio tarptautinio pagarbos bėgimo „Gyvybės ir Mirties keliu“ iniciatyvą.

   Lietuvos ambasadoje Helsinkyje susirinkę lietuvių bendruomenės nariai ir jos draugai Laisvės gynėjų dieną paminėjo žiūrėdami režisierės Agnės Zalanskaitės istorinį dokumentinį filmą „Nepaprasta auka“, skirto pasipriešinimo kovų pradininkui, partizanų vadui, pulkininkui Juozu Vitkui-Kazimieraičiui atminti. Suomijos lietuvių bendruomenės nariai taip pat dalyvavo bėgime „Gyvybės ir Mirties keliu“ Helsinkyje.

   Lietuvos ambasadoje Vašingtone vyko dokumentinio filmo „Vytautas Landsbergis – laisvės keliu” peržiūra. Po filmo, kuriame nemažai dėmesio skiriama 1991 metų sausio mėnesį vykdytai Sovietų karinei agresijai prieš Lietuvos žmones, surengta diskusija "Laisvės kelyje ne vieni", kurioje dalyvavo Lietuvos diasporos atstovai, JAV pareigūnai, ekspertai ir žurnalistai, o taip pat Rusijos pilietinės visuomenės atstovai.  Vašingtone JAV gyvenantys lietuviai, Lietuvos draugai ir Lietuvos diplomatai Sausio 13-osios aukas pagerbė bėgdami nuo JAV Kapitolijaus iki generolui Tadui Kosciuškai skirto paminklo.

   Čikagoje Lietuvos laisvės gynėjų diena buvo pažymėta dviejų parodų atidarymu: Lituanistikos tyrimo ir studijų centro archyvų fotografijų paroda bei nuotraukų paroda iš asmeninio fotografo Jono Kuprio archyvo. Pirmojoje parodoje užfiksuotos kruvinųjų sausio įvykių akimirkos Lietuvoje, o antrojoje – Amerikos lietuvių atsakas į įvykius gimtinėje. Nuotraukose įamžintos lietuvių demonstracijos Čikagoje, Vašingtone bei kituose Amerikos miestuose, kurių metu jie deklaravo palaikymą Tėvynei bei prašė Amerikos palaikymo. Susirinkusieji turėjo galimybę pamatyti trumpametražį režisieriaus V. V. Landsbergio mokinių filmą „Antra karta nuo Sausio“, pasidalinti savo atsiminimais apie lemtinguosius to vakaro įvykius bei kartu su pianiste Vilma Meilutyte padainuoti lietuviškas dainas. Čikagos lietuviai  taip pat jau trečią kartą prisijungė prie pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“,  kuris vyko Mičigano ežero pakrantėje.

   Lietuvos ambasadoje Budapešte Laisvės gynėjų dienos proga  susirinkusiems Vengrijos lietuvių bendruomenės nariams bei ambasados draugams vengrams  buvo demonstruotas režisieriaus Jono Vaitkaus meninis filmas „Vienui vieni“. Po filmo peržiūros tylos minute pagerbti visi žuvę už Lietuvos Laisvę. Vėliau bendruomenės nariai pasidalijo savo išgyvenimais ir prisiminimais apie lemtinguosius 1991 metų sausio 13 dienos įvykius prie televizijos bokšto ir Seimo, prisiminė partizanų kovas.

   Lietuvos Respublikos ambasadoje Kijeve paminėti Laisvės gynėjų dienos susirinkę Kijevo lietuviai žiūrėjo Moksleivių kino akademijos dokumentinis filmą „Antra karta nuo Sausio“ bei Sausio 13-osios dokumentinius kadrus, pasidalino prisiminimais iš Sausio 13-osios nakties, gynybos atašė Ukrainoje pavaduotojas Mindaugas Babonas skaitė kunigo Juliaus Sasnausko atsiminimus. Ambasados kieme buvo uždegtas simbolinis laužas, o ambasados languose – atminimo žvakutės.

   Lietuvos ambasada Prahoje Laisvės gynėjų dienos išvakarėse pakvietė Čekijos lietuvių bendruomenės narius, šalyje studijuojantį jaunimą ir kitus Lietuvos draugus kartu paminėti šią dieną. Ambasadorius Edvilas Raudonikis, primindamas žuvusiųjų sausio 13-ąją vardus, ragino suvokti jų aukos prasmę ir jos reikšmę šiuo laikotarpiu. Vltavos upe buvo simboliškai paleistos plaukti atminimo žvakės.

   Lietuvos ambasadoje Telavive lietuvių bendruomenė Izraelyje susirinko į filmo apie Lietuvos savanorius „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“  peržiūrą. Susitikimo metu buvo dalinamasi prisiminimais, diskutuojama apie šiandienines savanorių ir šauktinių skelbimo procedūras, buvo uždegtos atminimo žvakelės.

   Laisvės gynėjų dienos išvakarėse ant Lietuvos Respublikos ambasados Maskvoje pastato buvo įžiebta Neužmirštuolė, ambasados languose buvo uždegtos simbolinės atminimo žvakutės. Šia akcija siekta pagerbti tragiškų 1991 metų sausio 13-osios įvykių Vilniuje aukas. Maskvos Šv. Liudviko bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios lietuvių kalba už Lietuvą ir žmones, paaukojusius savo gyvybę už tautos laisvę.

   Lietuvos konsulatas Valensijoje sausio 13-ąją  pakvietė Valensijos lietuvius  į netoli Valensijos esantį pajūrio mieste El Saler, kur  buvo pasodinta 100 medelių, kurie simbolizuos šimtą Lietuvos valstybės metų. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos konsulas Valensijoje Dainius Šriubša, Valensijos savivaldybės atstovas Francisco José Collado Rosique ir Lietuvos Respublikos garbės konsulas Albacete regione Andrés Fornés Redondo. Jie padėkojo vietos lietuviams už pagalbą išsaugant Dehesa el Saler pajūrio draustinį, kurio teritorijoje ir buvo sodinami medeliai.

   Lietuvos ambasados Dubline pastato languose ir šalia ambasados uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos laisvę. Airijos lietuvių bėgikų klubo nariai ir Airijoje gyvenantys lietuviai taip pat prisijungė prie tradicinio tarptautinio pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“. Airijos lietuvių sielovados kapelionas kunigas Egidijus Arnašius aukojo Laisvės gynėjų atminimui skirtas Šv. Mišias Šv. Andriejaus bažnyčioje. Po mišių Lyrikos vakarų kūrybinė grupė kartu su Dublino lietuvių bažnyčios choru atliko laisvės kovų aukų atminimui skirtą programą. Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiuose dalyvavo ir svečiai iš Kavano miesto – lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ mokiniai ir mokytojai.

   Lietuvos ambasada Danijoje surengė kovotojų už Lietuvos laisvę pagerbimą kartu su Lietuvos jaunimo bendruomene. Renginio metu savo prisiminimais apie Vyriausybės ir Vilniaus televizijos bokšto gynybą pasidalino 1991 metų įvykių liudininkai. Po to sekė iš režisieriaus Jono Ohman rankų gauto filmo apie Lietuvos partizanus "Nematomas frontas" peržiūra.

   Lietuvos ambasadoje Vienoje Laisvės gynėjų dieną paminėti susirinkusiems lietuviams ir Lietuvos bičiuliams Austrijoje buvo pristatytas režisierės Agnės Zalanskaitės dokumentinis filmas „Nepaprasta auka“. Filme per jautrią Nepriklausomybės kovų pradininko, pulkininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio istoriją pasakojama apie Lietuvos partizaninį judėjimą. Renginyje dalyvavo Austrijoje gyvenanti smuikininkė, Juozo Vitkaus-Kazimieraičio proanūkė Ieva Pranckutė, kuri papasakojo apie šviesaus atminimo Juozą Vitkų-Kazimieraitį bei prosenelio garbei atliko muzikinį kūrinį. Vienos Praterio parke Lietuvos ambasada kartu su Austrijos lietuvių jaunimo sąjunga surengė bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“.

   Bėgimai „Gyvybės ir mirties keliu“ taip pat buvo organizuoti Briuselyje, Niujorke, Berlyne, Madride, San Paule, Tartu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_1871-8.jpg

   Sausio 11 dieną, minėdamos Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos atstovybės užsienyje prisijungė prie kasmetinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ uždegdamos atminimo žvakutes, simbolizuojančias gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata