Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos žurnalistams surengti mokymai apie darbo principus konfliktų zonose

Sukurta 2017.06.06 / Atnaujinta 2017.06.06 08:26

Užsienio reikalų ministerija bendradarbiaudama su Tarptautiniu Raudonuoju Kryžiumi birželio 5 dieną surengė mokymus Lietuvos žurnalistams, dirbantiems konfliktų zonose ar rašantiems konfliktų tematika.

Mokymų dalyvius pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pabrėžė, kad Lietuva skiria didelį dėmesį žurnalistų saugumo konfliktų zonose tematikai.

„Žurnalistai, dirbantys konfliktų zonose, yra svarbus komunikacijos ryšys su visuomene informuojant apie žmogaus teisių pažeidimus. Žurnalistai svariai prisideda prie ginkluotų konfliktų prevencijos, žmogaus teisių pažeidimų užkardymo ir ištyrimo. Todėl valstybių pareiga yra užtikrinti jų saugumą“, – teigė viceministras.

Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ekspertai supažindino Lietuvos žiniasklaidos priemonių atstovus su žurnalistų veiklos konfliktų zonose principais bei tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimais konfliktų metu. Žurnalistams buvo pateikti praktiniai patarimai apie tai, kaip atskleisti vieną iš svarbiausių ginkluoto konflikto aspektų – atsakomybės už sunkiausius nusikaltimus užtikrinimą pasitelkiant visuomenės informavimo priemones.

Lietuva nuosekliai pasisako už tarptautinių standartų žodžio laisvės ir žurnalistų saugumo srityje stiprinimą. Lietuvos pastangomis 2011 m. buvo priimtos Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žurnalistų saugumo gairės, o 2015 m. Jungtinių Tautų Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją dėl žurnalistų apsaugos ginkluotuose konfliktuose. Žurnalistų saugumo tema yra vienas pagrindinių prioritetų Lietuvos kandidatavimo kampanijoje į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybą 2022–2024 metais.  

Naujienlaiškio prenumerata