Artimiausi renginiai
- 2021-01-21 Ministras G. Landsbergis dalyvaus nuotoliniame susitikime su Lietuvoje reziduojančiais ES valstybių ambasadoriais
- 2021-01-21 Ministras G. Landsbergis susitiks su Lietuvos ambasadoriumi Lenkijoje Eduardu Borisovu
- 2021-01-21 Ministras G. Landsbergis dalyvaus darbiniuose susitikimuose
- 2021-01-21 Ministras G. Landsbergis duos interviu Laisvosios Europos radijui
- 2021-01-21 Ministras G. Landsbergis dalyvaus „Global Lithuanian Leaders“ diskusijoje
Rusijos ambasados atstovui išreikštas protestas dėl Rusijos bandymų reabilituoti Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus
Birželio 18 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam išreikštas gilus susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.
Užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis atkreipė dėmesį, kad bandomas reabilituoti dviejų diktatorių suokalbis buvo ne kartą pasmerktas ne tik tarptautinės bendruomenės, bet ir pačios Rusijos. Taip pat jis išreiškė viltį, kad Dūmai užteks išminties atmesti projektą, grąžinsiantį šiandienos Rusiją atgal į totalitarinę praeitį.
Dūmos deputatas A. Žuravliovas gegužės 27 dieną pateikė įstatymo projektą, kuriuo ketinama atšaukti 1989 metų gruodžio 24 dienos SSRS liaudies deputatų sprendimą ir paskelbti jį negaliojančiu Rusijos teritorijoje. Birželio 9 dieną Dūmos tarptautinių reikalų komitetas pritarė projektui ir pateikė jį tolimesniam svarstymui.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Edgaras Rinkevičius ir Urmas Reinsalu laišku kreipėsi į Europos Sąjungos (ES) vyriausiąjį įgaliotinį užsienio politikai Josepą Borrellį, ragindami stiprinti ES spaudimą, kad būtų paleistas Aleksėjus Navalnas. Ministrai paprašė šį klausimą aptarti sausio 25 dienos ES užsienio reikalų tarybos susitikime ir svarstyti galimybę pritaikyti ribojančias ES priemones.

Lapkričio 26 dieną Lenkijos ir Lietuvos diplomatinės atstovybės Turkijoje paminėjo poeto, laisvės sekėjo, patrioto ir kosmopolitinio veikėjo Adomo Mickevičiaus 165-ąsias mirties metines.

Lapkričio 25 dieną Maskvoje (Rusijoje) vyko apskritojo stalo diskusija „1920 m. Taikos sutartis tarp Sovietų Rusijos ir Lietuvos“, skirta Sovietų Rusijos–Lietuvos taikos sutarties pasirašymo bei Lietuvos diplomatinės atstovybės įkūrimo Maskvoje šimtmečiui paminėti.

Lapkričio 24 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas įteikė skiriamuosius raštus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyko konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta tarpukario Lietuvoje dirbusio japonų diplomato Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti. Konferenciją atidarė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.