Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Sofijoje aptarti Europos Sąjungos biudžeto politiniai prioritetai bei perspektyvos

Sukurta 2018.03.09 / Atnaujinta 2018.03.09 15:52
  Sofijoje aptarti Europos Sąjungos biudžeto politiniai prioritetai bei perspektyvos

  Kovo 9 dieną Sofijoje vykusioje aukšto lygio konferencijoje „Nauja Daugiametė finansinė programa“ viceministras Albinas Zananavičius su Europos Sąjungos valstybių narių, Europos Komisijos, Europos Parlamento ir kitų institucijų atstovais aptarė Europos Sąjungos biudžeto politinius prioritetus bei perspektyvas.

  Konferencijos dalyviai svarstė kaip suderinti tradicinius ES politikos klausimus – sanglaudą, žemės ūkį ir naujus prioritetus – migraciją bei saugumą.

  Lietuvos atstovai diskusijose pabrėžė sanglaudos, žemės ūkio politikos pridėtinę vertę, o taip pat siekia, kad Daugiametėje Finansinėje programoje 2020+ (DFP) būtų atsispindėti Lietuvai aktualūs klausimai: Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo iš ES biudžeto, Kaliningrado tranzito schemos ir „Rail Baltica“ projekto finansavimo užtikrinimas. Kartu pabrėžtas deramo ES dėmesio Rytų partnerystei poreikis.

  Pasiūlymą dėl naujos DFP Europos Komisija turėtų pateikti gegužės pradžioje ir tikisi, kad sutarimas dėl naujos DFP bus pasiektas iki 2019 metais gegužę Sibiu vyksiančios Europos Vadovų Tarybos.

  Naujienlaiškio prenumerata