Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Stiprinami Lietuvos ryšiai su Kinijos Guandongo provincija

Sukurta 2018.03.20 / Atnaujinta 2018.03.20 15:45
   Stiprinami Lietuvos ryšiai su Kinijos Guandongo provincija
   Stiprinami Lietuvos ryšiai su Kinijos Guandongo provincija

   Kovo 19-20 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Guandongo provincijoje.

   Ambasadorė susitiko su provincijos aplinkos apsaugos departamento direktoriumi Huang Wenmu, aptarė provincijos vicegubernatoriaus vadovaujamos delegacijos būsimą vizitą į Lietuvą ir provincijos norą bendradarbiauti vandens ir oro taršos prevencijos srityje. Taip įvyko susitikimas su Guandžou miesto Hanxin aviacijos technologijų kompanijos, kuri ką tik įsigijo Lietuvos-Estijos įmonę, vadovais.

   Su Dongguan miesto Komunistų partijos komiteto nariu Shaoqun Luo bei miesto užsienio reikalų departamento vadovais ambasadorė aptarė galimybę surasti jiems miestą Lietuvoje, kuris norėtų su jais susigiminiuoti ir vystyti ekonominius, kultūrinius bei sporto ryšius. Šiame mieste treniruojasi Jono Kazlausko vadovaujama krepšinio komanda, tad Lietuvos vardas čia gerai žinomas.

   Ambasadorė taip pat susitiko su Guandžou miesto užsienio reikalų komiteto generaliniu direktoriumi Chun Liu Bao ir konsulinių reikalų direktore Lei Guo. Šis miestas yra susigiminiavęs su Vilniumi, tad aptarti tolesni bendradarbiavimo skatinimo planai. Pareigūnai pakviesti apsilankyti OKT "Žuvėdros" spektakliuose, kurie bus rodomi šio miesto Operos teatre mėnesio pabaigoje. Su miesto Prekybos departamento generaliniu direktoriumi Jie Chen aptartos tarptautinės parodos, kuriose galėtų dalyvauti ir jų atstovai, ir kitos ekonominio bendradarbiavimo galimybės.

   Guandongo provincijoje gyvena 110 mln. gyventojų, jos sostinėje  Guandžou – 14 mln. gyventojų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1214kinija.jpg

   Gruodžio 12-13 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Kinijos Zhejiang provincijos sostinėje Hangzhou, kur susitiko su provincijos administracijos atstovais ir palaikė Lietuvos plaukikus, dalyvaujančius FINA pasaulio plaukimo čempionate.

   Atstovybių naujienos »
   2018-10-22 labdaros muge_5.jpg

   Spalio 21 dieną Lietuvos ambasados Kinijoje darbuotojai dalyvavo jubiliejinėje 10-ojoje tarptautinėje labdaros mugėje „Meilė neturi sienų – išgirsk pasaulio meilę“, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos klausos sutrikimų turintiems vaikams.

   Kultūros renginiai »
   11.jpg

   Spalio 18 dieną Pekine Lietuvos ambasada Kinijoje kartu su Švietimo mainų ir paramos fondu surengė Lietuvos ir Kinijos aukštųjų mokyklų seminarą, skirtą tarpusavio ryšių stiprinimui, ypač išnaudojant „Erasmus plius“ programos teikiamas galimybes.

   Dvišaliai santykiai »
   2018-09-26_studentai_3.jpg

   Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadoje Pekine organizuotas renginys lietuvių kalbą įvairiuose Kinijos universitetuose studijuojantiems kinų studentams, siekiant juos paskatinti dar labiau domėtis Lietuvos kultūra, istorija ir lietuvių kalba bei susipažinti tarpusavyje.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   foto 1.jpg

   Kinijoje, Hangdžou mieste, rugsėjo 17-22 dienomis vyksta II-asis Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forumas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovės iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Juškų etninės kultūros muziejaus.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   LT short films women plakatas.jpg

   Rugpjūčio 19-21 dienomis Kinijoje bus pristatyta jaunųjų Lietuvos kino režisierių moterų programa „Typing The Future“. Programos kuratorė Jurga Zabukaitė atrinko keturis trumpo metro filmus, kurie bus pristatyti Pekino ir Šanchajaus auditorijoms.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata