Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su Prancūzijos senatoriumi aptarti regioninio saugumo iššūkiai ir Europos ateities klausimai

Sukurta 2019.08.23 / Atnaujinta 2019.08.23 11:54
   Su Prancūzijos senatoriumi aptarti regioninio saugumo iššūkiai ir Europos ateities klausimai
   Su Prancūzijos senatoriumi aptarti regioninio saugumo iššūkiai ir Europos ateities klausimai

   Rugpjūčio 23 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Prancūzijos senatoriumi Žanu Bizė (Jean Bizet). Ministras pasidžiaugė draugiškais ir aktyviais abiejų šalių santykiais, atkreipė dėmesį, kad Lietuva ir Prancūzija turi pilnai išnaudoti šalių strateginės partnerystės potencialą – stiprinti bendradarbiavimą politinėje, saugumo, ekonomikos ir kitose srityse.

   „Lietuva labai vertina Prancūzijos ženklų indėlį į mūsų šalies ir regiono saugumą. Tikimės tolesnio aktyvaus bendradarbiavimo šioje srityje“, – sakė L. Linkevičius.

   Praėjusiais metais beveik 300 Prancūzijos karių su karine technika prisijungė prie Vokietijos vadovaujamų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje. 2020 metais Prancūzijos kariai vėl sugrįš į Lietuvą. Be to, Prancūzijos karinės oro pajėgos net septynis kartus vykdė NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, iš jų penkis kartus Lietuvoje. Dalyvaudama tarptautinėse taikos palaikymo misijose, pavyzdžiui Malyje, Lietuva taip pat prisideda pastangų užtikrinti taiką ir saugumą pasaulyje.

   L. Linkevičius su Ž. Bizė aptarė bendradarbiavimą Šiaurės Atlanto aljanse, Europos Sąjungos iniciatyvas  stiprinant gynybinius pajėgumus ir sutarė, kad ES stiprinant saugumą svarbu užtikrinti suderinamumą su NATO.

   Ministras pabrėžė, kad Lietuva ypač vertina bendradarbiavimą su Prancūzija ir jos lyderystę kuriant stiprią ateities Europos Sąjungą. Suverenią, vieningą ir demokratišką Europą galime sukurti tik išlikdami principingi ir veikdami remiantis mūsų pamatinėmis vertybėmis.

   Kalbant apie Rusiją, ministras akcentavo, kad karinė agresija Rytų Ukrainoje, Krymo aneksija ir militarizacija, dalies Sakartvelo teritorijos okupacija, laivybos laisvės varžymas Juodojoje ir Azovo jūroje yra dalis Rusijos strategijos ardyti Europos saugumo architektūrą. Pasak ministro, reikalingas tvirtas ir principingas atsakas į besitęsiančią agresyvų Rusijos elgesį – dialogo nepakanka. Linkevičius pabrėžė, kad svarbu vystyti dialogą su Rusijos pilietine visuomene. Lietuvoje tuo tikslu organizuojami tradiciniai Rusijos visuomenės aktyvistų susitikimai, kuriuose šie gali pabendrauti tarpusavyje ir pasidalinti patirtimi savo gimtąja kalba.

   Susitikime taip pat buvo aptarti dvišalio bendradarbiavimo, tarptautinės darbotvarkės klausimai. Ministras išreiškė viltį, kad Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas išliks aktyvus ir abipusiai naudingas, o ryšiai tarp mūsų valstybių žmonių plėsis ir stiprės.

   Senatorius Žanas Bizė Prancūzijos parlamento aukštuosiuose rūmuose senatorius pirmininkauja Europos reikalų komitetui. Jis į Vilnių atvyko jau antrą kartą dalyvauti Prezidento Valdo Adamkaus konferencijoje, kur skaitė parnešimą Europos Sąjungos ateities tema.