Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Su Rumunijos atstovu aptarti Rytų kaimynystės ir saugumo politikos klausimai

Sukurta 2019.03.22 / Atnaujinta 2019.03.22 10:46
  Su Rumunijos atstovu aptarti Rytų kaimynystės ir saugumo politikos klausimai

  Kovo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Sebastianu Neculaescu aptarė aktualius Rytų kaimynystės ir saugumo politikos klausimus.

  Susitikime daugiausia dėmesio skirta Rytų partnerystės 10-mečiui ir būsimiems Rytų partnerystės strateginiams tikslams aptarti. Taip pat kalbėta apie pasirengimą gegužės 14 dieną Briuselyje šia proga rengiamai aukšto lygio konferencijai.

  D. Skusevičius ir D. S. Neculaescu pabrėžė poreikį stiprinti ES santykius su asocijuotomis Rytų partnerystės šalimis, siekiančioms sėkmingo Asociacijos susitarimų įgyvendinimo ir narystės ES. Aptartos ir Rytų partnerystės valstybių vidaus politikos aktualijos – neseniai įvykę parlamento rinkimai, vyriausybės formavimas Moldovoje ir artėjantys Ukrainos prezidento rinkimai.

  Kalbant apie santykius su Rusija, pabrėžta tarptautinės bendruomenės vieningo atsako į Rusijos agresyvią politiką svarba, saugumo stiprinimas Baltijos ir Juodojoje jūrose.

  D. S. Neculaescu atvyko į Vilnių dalyvauti Užsienio reikalų ministerijos kartu su Rumunijos ambasada Vilniuje organizuotoje konferencijoje „Rytų partnerystei - 10 metų: kas pasiekta, kas laukia ateityje?“. 

  Rumunija pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai pirmąjį 2019 metų pusmetį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_7560.jpg

  Rugsėjo 17 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius pasveikino Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti posėdžio dalyvius.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_7013.jpg

  Rugsėjo 11 dieną vyko pažintinis užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus susitikimas su naujuoju Rumunijos ambasadoriumi Lietuvai Cosminu Georgu Dinescu. Susitikimo metu viceministras pasidžiaugė gerais ir intensyvėjančiais Lietuvos ir Rumunijos santykiais, padėkojo už Rumunijos pirmininkavimo Europos Sąjungai (ES) metu parodytą dėmesį Rytų partnerystei ir išreiškė viltį, kad abiejų šalių pastangomis pavyks jį ir toliau išlaikyti ES darbotvarkėje.

  Dvišaliai santykiai »

  Siekiant suformuoti naują strateginę Rytų partnerystės viziją, Europos išorės veiksmų tarnyba ir Europos Komisija ES narių užsienio reikalų ministrams išplatino laiškus, kviečiančius prisidėti prie dešimtmetį švenčiančios Rytų partnerystės politikos tikslų ateinantiems dešimčiai metų formavimo.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  _MG_3338_2.JPG

  Birželio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priėmė kadenciją Lietuvoje baigiantį Rumunijos ambasadorių Daną Adrianą Balanescu. Ambasadorius Lietuvoje dirba nuo 2012 metų pabaigos.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

  Birželio 17 dieną Liuksemburge vykstančios ES Užsienio reikalų tarybos metu ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva su nerimu stebi įvykius sudėtingą krizę išgyvenančioje Moldovoje, ir akcentavo politinio dialogo svarbą taikaus valdžios perdavimo procese.

  Europos Sąjunga »
  DSC01196.JPG

  Birželio 6-8 dienomis Rumunijoje, Konstancos Ovidijaus universitete, vyksta 10-oji tarptautinė Šiaurės ir Baltijos šalių studijų konferencija „Pasipriešinimas ir konformizmas Šiaurės, Baltijos ir Juodosios jūros regionuose“, dedikuota prof. Leonidui Donskiui atminti.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata