Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

Sukurta 2017.03.30 / Atnaujinta 2017.03.30 13:42
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės
   URM su JAV ekspertais aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius kartu su Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų pareigūnais kovo 30 dieną Vilniuje susitiko su įtakingais Jungtinių Amerikos Valstijų saugumo ir gynybos ekspertais iš JAV analitinio centro „Atlantic Council“, įsikūrusio Vašingtone.

   JAV atstovai lankosi Lietuvoje pagal Krašto apsaugos ministerijos ir „Atlantic Council“ vykdomą projektą „Saugumo stiprinimas ir kova prieš konvencines ir hibridines grėsmes Šiaurės Rytų Europoje“.

   Lietuvos diplomatų ir JAV saugumo politikos ekspertų susitikime Užsienio reikalų ministerijoje buvo aptartos hibridinio ir konvencinio pobūdžio grėsmės Lietuvos ir viso regiono saugumui. Akcentuota būtinybė stiprinti Lietuvos visuomenės atsparumą bandymams pakirsti šalies gyvybines funkcijas.

   Diskutuota apie galimas priemones, reaguojant į Rusijos veiksmus ir jų pasekmes strateginei aplinkai.

   Susitikime pabrėžta JAV nuolatinio ir ilgalaikio JAV karių buvimo dvišaliu pagrindu Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje strateginė svarba. Taip pat akcentuota daugianacionalinių NATO pajėgų buvimo Baltijos valstybėse svarba.

   JAV atstovai buvo patikinti dėl tvirto Lietuvos įsipareigojimo JAV vadovaujamai koalicijai kovoje prieš tarptautinį terorizmą ir prieš „Islamo valstybę“.

   Diskusijų metu taip pat buvo išsakytas susirūpinimas dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE). Buvo atkreiptas JAV ekspertų dėmesys į keliamą grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono saugumui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Atsakydamos į įtariamą cheminio ginklo ataką Sirijoje, Jungtinės Amerikos Valstijos, Prancūzija ir Didžioji Britanija pradėjo karinę operaciją Sirijoje, kuria siekiama sunaikinti Sirijos režimo cheminio ginklo pajėgumus.

   Kalbos, pareiškimai »
   holokausto paroda.jpg

   Balandžio 12 dieną, minint Holokausto atminties dieną, Lietuvos ambasadoje Vašingtone buvo atidaryta Prano Morkaus paroda „Vienas iš septynių amžių“, koncertavo Lietuvos smuikininkas Borisas Traubas ir  „The American Virtuosi“, kurie atliko Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinius žydų muzikinio paveldo tema, buvo pristatyta Lietuvos žydų istorija. 

   Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »
   IMG_7635.JPG

   Lietuvos ambasada JAV jau beveik dvidešimt metų iš eilės dalyvauja kasmetiniame Vašingtono Vyšnių žydėjimo festivalyje. Už ilgametę draugystę ir paramą festivaliui renginio organizatoriai Nacionalinės valstijų bendruomenių konferencijos Lietuvos ambasadą apdovanojo specialiu prizu – „2018 Vyšnių žydėjimo festivalio Princesių programos apdovanojimu“, kurį atsiėmė ambasadoriaus pavaduotoja Lyra Puišytė-Bostroem.

   Dvišaliai santykiai »
   a-dsc_3450.jpg

   Balandžio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vašingtone dalyvavo žymaus analitinio centro – Atlanto Tarybos organizuotoje diskusijoje Baltijos valstybių ir JAV bendradarbiavimo tema.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC01393-s.jpg

   Kovo 8 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su svarbiausių pasaulio ir JAV žydų organizacijų vadovais ir atstovais. Lietuvos ambasadoje Vašingtone tradicija tapusio ministro susitikimo metu aptarti svarbūs tarptautiniai ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai: kova prieš antisemitizmą ir kitas neapykantos formas, Irano politika, Artimųjų Rytų taikos procesas, Lietuvos žydų paveldo išsaugojimo aktualijos.

   Daugiašaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Kovo 7 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ministerijos garbės ženklu – „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ už lietuvybės puoselėjimą ir lietuvių kultūros sklaidą apdovanojo JAV lietuvių bendruomenę. Apdovanojimą ministras įteikė bendruomenės krašto valdybos pirmininkei Sigitai Šimkuvienei-Rosen Vašingtone surengto iškilmingo Lietuvos valstybės šimtmečiui skirto priėmimo metu.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata