Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ konferencija

Sukurta 2019.04.17 / Atnaujinta 2019.04.17 09:00
  Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ konferencija

  Balandžio 16 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ konferencija „Kuriu Lietuvą kaip muziką“. 

  Konferencija tradiciškai vyksta įpusėjus festivaliui, kurį globoja ir remia Užsienio reikalų ministerija.

  Lietuvoje užaugę, o dabar įvairiose pasaulio šalyse Lietuvos vardą ir Lietuvos autorių kūrinius garsinantys muzikai pasidalino studijų ir darbo užsienyje patirtimi, aptarė grįžimo į Lietuvą galimybes, išvykusiųjų iš Lietuvos muzikinio identiteto, išlaikančio tėvynės šaknis, paieškas.

  Kartu su Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriumi Marijumi Gudynu aptartos užsienyje dirbančių, studijuojančių muzikų ryšio su Lietuva stiprinimo galimybės, diskutuota apie Lietuvos institucijų, lietuvių bendruomenių, atskirų asmenybių veiklą, įgalinančią apjungti visų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių tautiečių darbus, nukreiptus Lietuvos gerovės kūrimui ir skleidžiančius pozityvias žinias apie Tėvynę, jos kultūrą, muziką pasaulyje.

  Lietuvos muzikos rėmimo fondas šiais metais jau 21-ąjį kartą sukvietė Lietuvos muzikus, dirbančius užsienyje, ir jų kolegas užsieniečius koncertuoti visoje Lietuvoje. Šiais metais festivalis skirtas Pasaulio lietuvių metams.

  Festivalis „Sugrįžimai“  prasidėjo kovo 27 dieną, o jį užbaigs balandžio 30 dieną Vyriausybės rūmuose vyksiantis Dresdeno filharmonijos styginių kvarteto ir Lietuvos, Austrijos, Izraelio, Japonijos, Vokietijos solistų koncertas. Festivalio metu iš viso vyko ir vyks 17 koncertų, kuriuose dalyvauja 16 Lietuvos muzikų, gyvenančių užsienyje, 11 jų kolegų užsieniečių ir 18 Lietuvoje gyvenančių atlikėjų. Sulaukta muzikų iš 16 šalių: Austrijos, Belgijos, Italijos, Izraelio, Japonijos, JAV, JK, Nyderlandų, Norvegijos, Pietų Korėjos, Portugalijos, Prancūzijos, Švedijos, Šveicarijos, Uzbekijos, Vokietijos. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  nuotrauka 2.jpg

  Rugsėjo 1 dieną Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas dalyvavo Mokslo ir žinių šventėje Rimdžiūnų vidurinėje mokykloje (Baltarusijoje) lietuvių mokomąja kalba.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  50139766781_3f7e67c653_o.jpg

  Liepos 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su užsienio lietuvių jaunimu, šiuo metu atliekančiu stažuotes Lietuvoje pagal Kazickų šeimos ir Tautos fondų (JAV) remiamas programas. 

  Užsienio lietuviai »
  Linas Orentas, Tadas Kubilius ir Rolandas Kriščiūnas.jpg

  Birželio 25 ir 26 dienomis Lietuvos ambasadoje Vašingtone (JAV) įteikti apdovanojimai už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę užsienyje, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir kuriant gerovę Lietuvoje. Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanoti Vašingtono lietuvių bendruomenės nariai Arvydas Barzdukas ir Leonardas Linas Orentas.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  IMG_9659.jpg

  Birželio 25 dieną Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas susitiko su Maskvos lietuvių bendruomene. Ambasadorius susipažino su Maskvos lietuvių jaunimu, čia dirbančiais verslininkais ir menininkais, lietuviškos mokyklos, Lietuvių kalbos draugijos, Maskvos lietuvių katalikų atstovais. 

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  pelesa.jpg

  Lietuvos ambasada Baltarusijoje, siekdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus lietuvių bendruomenių Baltarusijoje atstovus nuo COVID-19 protrūkio, inicijavo paramos projektą, kurio metu lietuvių bendruomenėms Gervėčiuose ir Pelesoje buvo perduotos būtiniausios asmens apsaugos priemonės (veido kaukės bei dezinfekcinis skystis).

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Gegužės 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino padaryti viską, kas yra įmanoma, kad dėl COVID-19 viruso pandemijos pakitusi situacija bei pertekliniai administraciniai barjerai nesutrukdytų užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams balsuoti artėjančiuose Seimo rinkimuose. Pasiūlymus, kurie ne kartą išsakyti ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovų, ministras raštu išdėstė Vyriausios rinkimų komisijos pirmininkei.

  Užsienio lietuviai »