Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą

Sukurta 2018.05.31 / Atnaujinta 2018.05.31 16:32
   Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą
   Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą
   Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą

   Gegužės 31 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Armėnijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos, vadovaujamos Lietuvos užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus ir Armėnijos Respublikos užsienio reikalų viceministro Gareno Nazariano.

   „Lietuva – trečioji Europos Sąjungos valstybė narė, ratifikavusi ES-Armėnijos Visapusiškos ir tvarios partnerystės susitarimą. Šis Susitarimas žymi naują ES ir Armėnijos santykių etapą. Tikimės, kad jis suteiks naujų paskatų gilinti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą, ypač europinių reformų srityje. Esame pasirengę pasidalinti savo patirtimi ir padėti Armėnijai įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus“, – konsultacijų metu teigė D. Skusevičius. Viceministras pakvietė Armėniją aktyviai dalyvauti įgyvendinant Rytų partnerystės politiką, tokiu būdu siekiant konkrečios naudos Armėnijos žmonėms ir prisidedant prie europinio identiteto stiprinimo regione. 

   Viceministrai taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, tarpusavio prekybą, sutarta stiprinti bendradarbiavimą švietimo, paramos demokratijai, pilietinės visuomenės plėtros, ES „Dvynių“ programos projektuose.

   ES-Armėnijos Visapusiškos ir tvarios partnerystės susitarimas buvo pasirašytas 2017 metų lapkričio 24 dieną Briuselyje ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimo metu. Šis susitarimas pakeis ankstesnį nuo 1999 metų ES ir Armėnijos santykius reglamentavusį Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą.

   2017 metais Lietuvos ir Armėnijos dvišalė prekybos apyvarta siekė 36.9 mln. EUR ir, palyginti su 2016 metais, padidėjo 56 proc. Armėnija – 60-oji Lietuvos prekybos partnerė.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

   Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_4550.jpg

   Gegužės 14 dieną iš Lietuvos į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išvyksta Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19. Gegužės 13 dieną humanitarinis krovinys taip pat iškeliavo į Ukrainą.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   Susitikimas mokykloje su mokiniais.jpg

   Lietuvos ambasadorė Inga Stanytė-Toločkienė Armėnijos Širako provincijoje aplankė Artiko miesto 8-ąją pagrindinę mokyklą, prie kurios atstatymo po 1988 metais įvykusio žemės drebėjimo prisidėjo lietuviai. Didelė dalis miesto naujai pastatyta statybininkų iš Lietuvos, šiuo tikslu specialiai įsteigus „Lietarmėnstatybos” įmonę.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Social Affairs.jpg

   Sausio 21 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitikime su Armėnijos darbo ir socialinių reikalų ministre Zaruhi Batoyan aptarė bendradarbiavimo planus darbo ir socialinės politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimais.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   DPM 12-16.JPG

   Gruodžio 16 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos ministro pirmininko pavaduotoju Mheru Grigoryanu.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   1DX_0735.JPG

   Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė susitiko su Armėnijos Ministro Pirmininko pavaduotoju Tigranu Avinyanu.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »