Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Prancūzija, kurios prezidentas Emmanuelis Macronas šios savaitės pradžioje viešėjo Lietuvoje, supranta, kad turi galimybę paveikti Rusijos poziciją dėl įvykių Baltarusijoje, tačiau jai reikėtų „aktyviau angažuotis“, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dienos tema“ sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

– Ar tokio požiūrio į Rusiją tikėjotės iš E. Macrono, kokį jis išdėstė?

– Jis dėstė turbūt jau daug kartų ir įvairiose auditorijose, tas nėra nauja, todėl buvo proga vėl detaliau išgirsti. Gal suprasti, ką tai reiškia, nes iš tikrųjų, kaip suformuluosi mintis, tarkim, apie Europos autonomiją arba suverenitetą. Suprantama, jeigu kalbame apie pajėgumus Europos, kuri galėtų pati tvarkytis su krizėmis, jeigu to reikia, bet mums jau tampa nelabai suprantama arba mes bandome ginčytis, kai kalbama apie Jungtinių Valstijų izoliaciją.

Įvertinant visą tą kontekstą, suprantant, kad yra tam tikros įtampos santykiuose, bet transatlantiniai ryšiai yra nepaprastai svarbūs ne tik gynybai, saugumui, bet ir ekonomikai, kitiems klausimams. Vyksta diskusija ir labai gerai, kad ji vyksta.

 

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »

L. Linkevičius rinkimų Baltarusijoje demokratiniu procesu nelaiko: panašiau į farsą. Žmogaus teisių gynėjai praneša, kad Baltarusijoje per susidorojimą su protestuotojais žuvo vienas žmogus. Valdžia tai neigia. Milicija skelbia, kad 8 dešimtys sužeista, sulaikyta per 3 tūkst. Valdžios teigimu, Aliaksandras Lukašenka gavo 80 proc. balsų, bet opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja, kuriai valdžia skyrė 10 proc., pareikalavo jai perduoti valdžią. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad vakarykščių rinkimų negalima vadinti demokratiniais, ir jei jėgos naudojimas tęsis, teks grįžti prie sankcijų klausimo, nors, pasak L. Linkevičiaus, sankcijų kalba su kaimynais kalbėti nesinori.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu »
Daugiau naujienų