Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvoje lankėsi Kanados Parlamento Senato pirmininkas

Sukurta 2022.11.14 / Atnaujinta 2022.11.14 21:08
   Lietuvoje lankėsi Kanados Parlamento Senato pirmininkas
   Lietuvoje lankėsi Kanados Parlamento Senato pirmininkas
   Lietuvoje lankėsi Kanados Parlamento Senato pirmininkas
   Lietuvoje lankėsi Kanados Parlamento Senato pirmininkas
   Lietuvoje lankėsi Kanados Parlamento Senato pirmininkas

   2022 m. lapkričio 9-12 dienomis Lietuvoje lankėsi Kanados Parlamento Senato pirmininkas George Furey. Kartu su Senato pirmininku atvyko senatoriai David Wells, Lucie Moncion ir Hassan Yussuff.

   Vizito metu Kanados delegacija susitiko su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte, Seimo pirmininkės pavaduotojais Vytautu Mitalu ir Pauliumi Saudargu, Seimo Užsienio reikalų ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų nariais, Tarpparlamentinių ryšių su Kanada grupės pirmininke Morgana Daniele bei šios grupės nariais.

   Lapkričio 11 dieną, Kanados Senato pirmininkas G. Furey ir delegacija dalyvavo Pasaulinių karų aukų atminimo dienos ceremonijoje Antakalnio kapinėse. Kanadoje lapkričio 11-oji yra Atminimo diena, kai pagerbiami žuvę ir įvairiuose karuose tarnavę Kanados kariai.

   Kanados delegacija taip pat pagerbė Sausio 13-osios aukas.

   Lietuvos Respublikos pareigūnai su Kanados Senato pirmininku aptarė dvišalį Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimą, paramą Ukrainai ir sankcijas Rusijai, NATO gynybos ir atgrasymo stiprinimo svarbą bei Kanados indėlį į Baltijos šalių regioninį saugumą, bendradarbiavimą energetikos srityje.

   Lietuvos Respublikos Prezidentas G. Nausėda pabrėžė, kad Lietuva vertina Kanados indėlį stiprinant Baltijos regiono saugumą ir principingą šalies laikyseną Rusijos karo Ukrainoje klausimu. Šalies vadovas teigė, kad nuosekli Kanados politinė ir karinė parama Ukrainai yra svarbi siekiant pergalės prieš agresorę.

   „Vienintelis būdas baigti Rusijos pradėtą karą – Ukrainos pergalė. Kad ji būtų pasiekta, Vakarų karinė parama turi būti didinama, įskaitant sunkiąją ginkluotę. Turime suvokti, kad Ukrainoje sprendžiasi visos euroatlantinės erdvės saugumas ir ateitis“, – sakė Prezidentas.

   Šalies vadovas akcentavo, kad sąjungininkėms būtina ir toliau bendradarbiauti didinant spaudimą Rusijai sankcijomis. Prezidentas su Kanados Senato Pirmininku taip pat aptarė pasirengimą Vilniuje kitąmet liepos mėnesį vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

   Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen dėkojo Kanados Senato pirmininkui G. Furey už parodytą dėmesį ir sprendimą apsilankyti Lietuvoje. Kanados senatorių susitikimuose su Seimo pirmininke bei Seimo nariais pagrindinis dėmesys buvo skirtas Ukrainai ir Baltijos regiono saugumo klausimams, bendroms parlamentinės diplomatijos iniciatyvoms.

   „Lietuvos ir Kanados dvišaliai santykiai turi patį tvirčiausią – bendrų demokratinių, laisvės vertybių – pagrindą, ir džiaugiamės, jog šias vertybes atliepiantis dvišalis bendradarbiavimas auga. Mūsų šalių draugystę sutvirtina ir didelė bei aktyvi Kanadoje gyvenančių lietuvių bendruomenė“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

   Vyriausybės vadovė padėkojo už Kanados sprendimą šiemet Vilniuje atidaryti šalies ambasadą. Anot premjerės, Kanados ambasados įsteigimas ženkliai prisidės prie dvišalių santykių plėtros.

   Autokratiniams režimams ginklu paverčiant energetiką ir kitas sritis, svarbus glaudesnis demokratinio pasaulio šalių bendradarbiavimas didinant atsparumą ir mažinant tebeišliekančias priklausomybes, ypatingai energetikoje, nuo autokratijų, pažymėjo Vyriausybės vadovė.

   Lietuvos premjerė pabrėžė, jog svarbu nepamiršti, kad būtent Rusijos pradėtas karas kuria esamus energetikos iššūkius, sąlygoja energijos kainų augimą. Tai yra labai dideli, tačiau laikini iššūkiai, o Kremliaus galimybės šantažuoti Europą energetika su kiekviena diena mažėja, sakė I. Šimonytė.

    

   Paruošta pagal Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos ir Krašto apsaugos ministerijos informaciją.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha