Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su Kanados kolega aptarė dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimus

Sukurta 2021.04.01 / Atnaujinta 2021.04.01 21:54
  Ministras G. Landsbergis su Kanados kolega aptarė dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimus

  Balandžio 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Kanados kolega Marcu Garneau aptarė aktualius dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimus.

  Pasidžiaugdamas intensyviais dvišaliais santykiais, ministras padėkojo Kanadai už šios šalies indėlį, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione, bei išreiškė solidarumą dėl Kinijoje jau daugiau nei dvejus metus savavališkai sulaikytų Kanados piliečių Michaelo Kovrigo ir Michaelo Spavoro.

  Ministrai aptarė situaciją Baltarusijoje ir Rusijoje, atkreipė dėmesį į būtinybę tęsti paramą Baltarusijos pilietinei visuomenei, bendradarbiauti tarptautinių sankcijų klausimais, taip pat išreiškė susirūpinimą Aleksejaus Navalno sveikatos būkle. Susitikime taip pat aptarti santykiai su Kinija, ministrai akcentavo poreikį stiprinti daugiašales iniciatyvas ir vieningai kalbėti su Kinija.

  Kanados užsienio reikalų ministras padėkojo Lietuvai už prisijungimą prie Kanados inicijuotos deklaracijos dėl neteisėtų sulaikymų, už išreikštą solidarumą Kinijoje sulaikytų Kanados piliečių atžvilgiu bei už pastangas perkeliant Sirijos pabėgėlių organizacijos „Baltieji šalmai“ nario šeimą į Lietuvą.

  Pokalbio pabaigoje ministrai patvirtino savo pasirengimą organizuoti bendrą trijų Baltijos valstybių ir Kanados užsienio reikalų ministrų susitikimą Otavoje, kai tik leis galimybės.