Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su Kanados lietuvių bendruomenės vadovais aptartos lituanistinio švietimo plėtros galimybės

Sukurta 2022.07.07 / Atnaujinta 2022.07.08 20:40
   Su Kanados lietuvių bendruomenės vadovais aptartos lituanistinio švietimo plėtros galimybės
   Su Kanados lietuvių bendruomenės vadovais aptartos lituanistinio švietimo plėtros galimybės

   Liepos 7 dieną viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Kanados lietuvių bendruomenės pirmininku Kazimieru Jonu Deksniu ir vicepirmininke Joana Elena Kuras. Viceministras padėkojo už šiais metais 70-metį minėsiančios Kanados lietuvių bendruomenės aktyvią veiklą puoselėjant lietuvybę, svarų indėlį grąžinant Lietuvai Kanadoje surastas 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautines sutartis, reikšmingą teikiamą politinę ir finansinę paramą Ukrainai.

   Susitikimo metu aptartos galimybės plėtoti ir stiprinti lituanistinį švietimą Kanadoje. „Tikiu, kad suvienijus Jūsų bendruomenės bei Kanados lietuvių fondo ir Lietuvos institucijų pastangas galima išplėsti galimybes jaunąją diasporos kartą mokyti lietuvių kalbos“,  - sakė viceministras.

   Šiemet Kanados lietuvių bendruomenė mini įkūrimo 70-metį ir Kanados lietuvių fondo veiklos 60-metį. Lietuva prisimena ir nepaprastai vertina Kanados lietuvių išskirtines dovanas Lietuvai: Kanados lietuvių bendruomenės Lietuvai padovanotą ambasados pastatą Briuselyje, Kanados lietuvių muziejaus-archyvo kaupiamą istoriškai svarbią archyvinę medžiagą apie Lietuvą, jos istoriją ir unikalias asmenybes. Kanados lietuviai aktyviai renka ir aukoja lėšas humanitarinei ir karinei pagalbai Ukrainai, aktyviai bendradarbiaudami su Ukrainos diasporos organizacijomis Kanadoje nuolat dalyvauja Ukrainos palaikymo akcijose ir renginiuose.

   Liepos 6 dieną Valdovų rūmų muziejuje atidaryta paroda „Sugrįžimas. Dingusios 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys”. Parodoje eksponuojama per 100 Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių, kurias 1939 m. išvežus iš Kauno saugojo Lietuvos diplomatas Vytautas Jonas Gylys. Po ilgų slapstymo ir nežinios metų, 2021 metais surastos sutartys Kanados lietuvių bendruomenės bei Lietuvos ambasados Kanadoje pastangomis buvo perduotos Lietuvos centriniam valstybės archyvui.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha