Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos atstovas pasisakė JT konferencijos prekybos ir vystymosi klausimais ministrų konferencijoje

Sukurta 2021.10.07 / Atnaujinta 2021.10.07 14:00
    Lietuvos atstovas pasisakė JT konferencijos prekybos ir vystymosi klausimais ministrų konferencijoje

    Spalio 3-7 dienomis Ženevoje vyko Jungtinių Tautų (JT) konferencijos prekybos ir vystymosi klausimais (UNCTAD) 15-oji ministrų konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Donatas Tamulaitis. Konferencijos tema – „Iš nelygybės ir pažeidžiamumo į klestėjimą visiems“.

    Bendrųjų diskusijų sesijoje D. Tamulaitis ragino besivystančias šalis skatinti ekonominį augimą, įgyvendinant ekonomines reformas ir integruojantis į pasaulinę prekybos sistemą. „Lietuva gali būti pavyzdžiu kaip rinkos atvėrimas ir pasaulinių prekybos taisyklių įgyvendinimas skatina ekonominį augimą“, - sakė Lietuvos atstovas.

    D. Tamulaitis atkreipė dėmesį į būtinybę atnaujinti Pasaulio prekybos organizacijos taisyklių rinkinį tam, kad jos toliau išliktų tarptautinės prekybos stabilumo garantu. Taip pat buvo pristatytos Lietuvos pastangos teikti vystymosi paramą bei įdirbis moterų įgalinimo ir skaitmenizacijos srityse.

    Konferencijos metu vyksta derybos, kurių tikslas yra suderinti konferencijos išvadų dokumentą, nustatysiantį UNCTAD veiklos gaires ateičiai, ypač akcentuojant nelygybės ir pažeidžiamumo mažinimą.