Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis su darbo vizitu lankysis Vašingtone

Sukurta 2021.09.13 / Atnaujinta 2021.09.13 18:41
  Ministras G. Landsbergis su darbo vizitu lankysis Vašingtone

  Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

  Susitikime su JAV Valstybės sekretoriumi ministras G. Landsbergis aptars aktualius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo klausimus, galimybes sustiprinti ekonominius ryšius, taip pat – tarptautinio saugumo politikos iššūkius, tvirto transatlantinio ryšio svarbą, JAV indėlį į regiono saugumą, paramą demokratiniams procesams regione bei pasaulyje, o taip pat ir santykius su Kinija.

  Vizito metu taip pat numatyti susitikimai su JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku Robertu Menendezu, kitais senatoriais, Baltųjų rūmų pareigūnais, analitinio centro „Atlantic Council“ bendruomene.

  Ministras dalyvaus analitinių centrų „The German Marshall Fund“ ir CEPA („The Center for European Policy Analysis“) renginiuose, susitiks su Lietuvoje investuojančių JAV verslo kompanijų, taip pat su vietos lietuvių bendruomenės atstovais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ALBC 1.jpg

  Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija. Delegaciją sudarė vienuolika JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje bei atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

  Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
  51479211428_747e1abfa9_k.jpg

  Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

  Rugpjūčio 21 dienos vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretorius Antony Blinkenas paskambino Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui telefonu aptarti Kinijos agresyvią politiką, dvišalio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimus.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  unnamed (1).jpg

  Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

  Atstovybių naujienos »
  Untitled design.png

  Liepos 22 dieną Vašingtono aikštėje Vilniuje bus minimos Sumner Welles deklaracijos 81-ių metų sukakties metinės. Ši šventė skirta padėkoti artimai Lietuvos sąjungininkei ir partnerei JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką.

  Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »
  3.jpg

  Birželio 28 dieną Romoje (Italija) Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras E. Meilūnas susitiko su JAV Valstybės Sekretoriaus padėjėjo pareigas einančiu Philipu T. Reekeriu. Susitikimo metu aptarta dvišalių santykių plėtra, galimi dvišaliai aukšto lygio vizitai, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas tarptautiniuose formatuose.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »