Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų viceministru M. Tochytskyi

Sukurta 2021.12.08 / Atnaujinta 2021.12.08 18:41
   Viceministras M. Adomėnas Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų viceministru M. Tochytskyi
   Viceministras M. Adomėnas Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų viceministru M. Tochytskyi

   Gruodžio 8 dieną  užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Kijeve, Ukrainoje, kur susitiko su Ukrainos užsienio reikalų viceministru Mykola Tochytskyi bei dalyvavo Lietuvos – Ukrainos diplomatinių santykių 30-mečio minėjime.

   Susitikime viceministrai aptarė geopolitinius ir saugumo iššūkius, su kuriais susiduria regionas, Krymo platformos veiklą, Ukrainos politinės asociacijos ir ekonominės integracijos su Europos Sąjunga (ES) procesą bei pasirengimą artėjančiam Rytų Partnerystės vadovų susitikimui.

   Pasak M. Adomėno, saugumo padėtis Ukrainoje yra pasaulio politikos epicentre, o klausimai dėl Ukrainos pasirinkimų, tai suverenios Ukrainos kompetencija. „Galite būti užtikrinti, kad Ukraina neturi patikimesnio partnerio nei Lietuva“, − sakė viceministras.

   Viceministrai sutiko, kad neteisėta migracija yra bendras iššūkis, kuriam įveikti reikia solidarumo. „Esame dėkingi už paramą, kurią Ukraina suteikė hibridinės atakos, nukreiptos prieš Lietuvą A. Lukašenkos režimui instrumentalizuojant migraciją, metu“, – pabrėžė M. Adomėnas.

   Aptariant Ukrainos integraciją į ES ir NATO, sutarta, kad spartesnė integracija yra bendras abiejų valstybių interesas. Viceministras M. Adomėnas akcentavo, kad Ukraina juda teisinga – integracijos – kryptimi, todėl svarbu užtikrinti, kad reformų procesai taptų negrįžtami“.

   Viceministras vizito Kijeve metu taip pat dalyvavo Lietuvos garbės konsulų Ukrainoje suvažiavime bei Lietuvos – Ukrainos diplomatinių santykių 30-mečio minėjime, kuriame pasveikino dalyvius pabrėždamas, kad dvišaliai diplomatiniai santykiai yra pavyzdiniai ir siektini santykiuose su kitomis regiono valstybėmis, kai jos bus tam pasirengusios.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Sausio 7 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo neeiliniame NATO užsienio reikalų ministrų nuotoliniame susitikime, surengtame siekiant aptarti saugumo situaciją Europoje, susijusią su Rusijos karinių pajėgų telkimu prie Ukrainos ir pasikonsultuoti prieš numatomus NATO bei sąjungininkių kontaktus su Rusija, įskaitant NATO−Rusijos tarybą, kuri planuojama sausio 12 dieną.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   2.jpg

   Gruodžio 11-12 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo „Liublino trikampio“ formato − Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos − užsienio reikalų viceministrų susitikime Lucke, Ukrainoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   20210702_120704_resized.jpg

   Liepos 2 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo nuotoliniame renginyje „Economy, environment, education – possible seeds for Ukraine’s growth?“, kuriame Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos pilietinės visuomenės platforma pristatė savo siūlymus dėl Ukrainos prioritetų būsimoje reformų darbotvarkėje. Pilietinės iniciatyvos autorių vertinimu, reformos turi būti orientuojamos pagal tris esminius principus – nauja švietimo kokybė, nauji ekonomikos augimo elementai ir nauja aplinkosaugos politika.

   Dvišaliai santykiai »
   GK_Luckas1.jpg

   Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

   Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
   M. ADOMENAS.jpg

   Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

   Dvišaliai santykiai »

   Dėl nuo 2014 metų tebesitęsiančios išorės karinės agresijos prieš Ukrainą humanitarinė situacija rytiniame šalies regione išlieka itin sudėtinga.