*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Kanados lituanistinių mokyklų vadovų ir mokytojų suvažiavime aptarti švietimo plėtros klausimai

Lapkričio 1–2 dienomis Toronte vyko Kanados lituanistinių mokyklų vadovų ir mokytojų suvažiavimas, kuriame buvo pabrėžta būtinybė plėsti lituanistinį švietimą Kanadoje, kurti naujas galimybes mokytis lietuvių kalbos, įskaitant nuotolinio mokymo formas, stiprinti ryšius ir bendradarbiavimą su Lietuva bei imtis iniciatyvų, vienijančių mokyklas.
 
Suvažiavimo dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Egidijus Meilūnas, Kanados Lietuvių Bendruomenė / Lithuanian Canadian Community pirmininkas Kazimieras Deksnys, KLB Švietimo Tarybos pirmininkė Vaida Matuzonienė, taip pat skambėjo sveikinimai iš Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrės Ramintos Popovienės, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės švietimo komisijos pirmininkės Alvijos Černiauskaitės bei Lituanistinių mokyklų asociacijos vadovės Donatos Simonaitienės.
 
Diskusijas, orientuotas į ateitį, paskatino pranešimai, kuriuos pristatė svečiai iš Lietuvos – ŠMSM Užsienio lietuvių skyriaus vedėja Virginija Rinkevičienė ir Vilniaus lietuvių namų mokytoja Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė, taip pat Kanados mokyklų atstovų pristatymai.
 
Suvažiavimo proga už ilgametį darbą ir pasišventimą lituanistinio švietimo puoselėtojams buvo įteikti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos bei Kanados lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos apdovanojimai.
 
Suvažiavimą surengė Kanados lietuvių bendruomenė, KLB Švietimo taryba ir Lietuvos ambasada Kanadoje.