*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo trisdešimtmetis atšvęstas Toronte ir Hamiltone

Vasario 29 dieną, Toronto lietuvių bendruomenė surengė Lietuvos Nepriklausomybės šventę, skirtą paminėti Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Šventinis renginys vyko Toronte, Anapilio sodyboje. Jame pasirodymus surengė Prisikėlimo parapijos vaikų ir jaunimo choras, vaikų ir jaunimo choras „Gintarėliai“, kultūrinio meno ir tautinių šokių grupė „Atžalynas“, Toronto lietuvių jaunimo ansamblis „Gintaras“.

„Labai malonu atrasti Lietuvą taip toli nuo namų. Lietuva yra visur kur plaka lietuviška širdis, skamba lietuviškas žodis, šokamas lietuviškas šokis“ – gausiai susirinkusiems renginio dalyviams sakė Kanadoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Ministras renginio metu įteikė užsienio reikalų ministerijos apdovanojimus – garbės ženklus „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ – Paul Victor ir Joanai Elenai Kurams už nuopelnus lietuvybei, tradicijų ir kultūros išsaugojimui, organizacijų stiprinimui. Paul ir Joana Kurai aktyviai įsitraukė į lietuviškų organizacijų veiklą dar nuo mokyklos laikų - Kanados lietuvių jaunimo sąjungoje, bendruomenėje, vėliau vadovavo šioms organizacijoms. Paul Victor Kuras taip pat veikė ir vadovavo Kanados Lietuvių fondui, šiuo metu – Lietuvos generalinis Garbės konsulas Toronte. Joana Elena Kuras šiuo metu ir toliau aktyviai prisideda prie Kanados lietuvių bendruomenės veiklos.

Ministras taip pat dalyvavo Toronto Maironio mokyklos renginyje, kuriame su Lietuvos Nepriklausomybės jubiliejumi pasveikino mokyklos moksleivius, jų tėvus bei mokyklos mokytojus.

Kovo 1 dieną Ambasadorius Kanadoje D. Skusevičius dalyvavo Nepriklausomybės atgavimo minėjimo renginiuose Hamiltone, kur po iškilmingų mišių Aušros vartų parapijoje, susitiko su Hamiltono lietuvių benduromenės nariais.