APIE KREPŠINĮ, PATRIOTIZMĄ IR NACIONALINĮ PASIDIŽIAVIMĄ PENKIOSE KANADOS LIETUVIŲ BENDRUOMENĖSE
Š.m. vasario 27 dieną Kanadoje baigėsi LR ambasados Otavoje kvietimu viešėjusio legendinio krepšininko Sergėjaus Jovaišos susitikimų ciklas su čia gyvenančiais lietuviais.
Penkiose lietuvių bendruomenėse – Monrealyje, Otavoje, Toronte, Hamiltone ir Vasagoje – svečias bendravo su visur gausiai susirinkusiais tautiečiais. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga ilgametis Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas gyvais pavyzdžiais kalbėjo apie krepšinį kaip unikalią lietuviškojo patriotizmo ugdymo, nacionalinio pasididžiavimo jausmo puoselėjimo priemonę.
Ypač daug dėmesio bei klausimų svečias susilaukė apie 1992 metais Barselonos olimpinėse žaidynėse vykusias krepšinio kovas, kur pirmą kartą po penkiasdešimties okupacijos metų Lietuvos krepšininkai atstovavo savo valstybę ir palaužę Rusijos komandą iškovojo Olimpiados bronzos medalius.
Penkių renginių ciklas surengtas minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną bei dvidešimtį metų nuo Barselonos olimpiados, kurioje Lietuva vėl dalyvavo kaip nepriklausoma valstybė.
S.Jovaišos vizitą Kanadoje koordinavo Lietuvos ambasada Otavoje.
Nuotraukoje Sergėjus Jovaiša (antras iš kairės), Lietuvos ambasadorė Kanadoje Gintė Damušytė (ketvirta iš kairės) su Hamiltono lietuvių bendruomenės valdybos nariais.