ENERGETINIS SAUGUMAS - BENDRAS LIETUVOS IR ESTIJOS VADOVŲ SIEKIS
Lietuvos ir Estijos vadovai aptarė Lietuvos ir Estijos dvišalį bendradarbiavimą bei svarbiausias ES ir NATO politikos aktualijas. Valstybių vadovai sutarė laikytis bendros pozicijos ES vadovų taryboje, skatinant kuo didesnį konkurencingumą ES energetikos sektoriuje.
Abiejų šalių vadovai teigiamai įvertino trijų Baltijos ir penkių Šiaurės šalių bendradarbiavimo eigą bei perspektyvas, pabrėždami, kad Baltijos šalių dalyvavimas plėtojant Baltijos jūros strategiją sustiprins šio regiono vaidmenį Europos Sąjungoje.
Kalbėdami apie NATO šalių kuriamą naująją aljanso strategiją, Lietuvos ir Estijos prezidentai patvirtino, jog abi šalys sieks, kad būtų sukurti Baltijos šalių gynimo planai bei pateiktas aiškesnis Vašingtono sutarties 5-ojo straipsnio išaiškinimas, apimantis ne tik teritorinės gynybos sąvoką , bet ir vienodus NATO narių tarpusavio įsipareigojimus ginti viena kitą naujai atsirandančių grėsmių akivaizdoje.
Susitikusi su Estijos Parlamento Pirmininke Ene Ergma, Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo Baltijos parlamentinės asamblėjos darbo svarbą ir asamblėjos bendradarbiavimo reikšmę su Šiaurės šalių taryba.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat susitiks su Estijos Ministru Pirmininku Andrusu Ansipu (Andrus Ansip).