*alt_site_homepage_image*
lt
en

Naujienos

RSS

ENERGETINIS SAUGUMAS - BENDRAS LIETUVOS IR ESTIJOS VADOVŲ SIEKIS

Esame Europos Sąjungoje jau penkerius metus, tačiau energetine prasme tebesame izoliuoti. Privalome kuo skubiau sujungti Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europos tinklais ir greičiau sukurti atvirą Baltijos šalių elektros energijos rinką", - pabrėžė darbo vizito į Estiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Estijos Prezidentu Tomu Hendriku Ilvesu (Toomas Hendrik Ilves).

Lietuvos ir Estijos vadovai aptarė Lietuvos ir Estijos dvišalį bendradarbiavimą bei svarbiausias ES ir NATO politikos aktualijas. Valstybių vadovai sutarė laikytis bendros pozicijos ES vadovų taryboje, skatinant kuo didesnį konkurencingumą ES energetikos sektoriuje.

Abiejų šalių vadovai teigiamai įvertino trijų Baltijos ir penkių Šiaurės šalių bendradarbiavimo eigą bei perspektyvas, pabrėždami, kad Baltijos šalių dalyvavimas plėtojant Baltijos jūros strategiją sustiprins šio regiono vaidmenį Europos Sąjungoje.

Kalbėdami apie NATO šalių kuriamą naująją aljanso strategiją, Lietuvos ir Estijos prezidentai patvirtino, jog abi šalys sieks, kad būtų sukurti Baltijos šalių gynimo planai bei pateiktas aiškesnis Vašingtono sutarties 5-ojo straipsnio išaiškinimas, apimantis ne tik teritorinės gynybos sąvoką , bet ir vienodus NATO narių tarpusavio įsipareigojimus ginti viena kitą naujai atsirandančių grėsmių akivaizdoje.

Susitikusi su Estijos Parlamento Pirmininke Ene Ergma, Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo Baltijos parlamentinės asamblėjos darbo svarbą ir asamblėjos bendradarbiavimo reikšmę su Šiaurės šalių taryba.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat susitiks su Estijos Ministru Pirmininku Andrusu Ansipu (Andrus Ansip).