LR SEIMO PIRMININKĖS IRENOS DEGUTIENĖS SVEIKINIMAS VASARIO 16-OSIOS PROGA
Brangieji,
Nuoširdžiai sveikinu visus Jus Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienos proga.
Lietuva nuėjo ilgą istorinį kelią, kuriame mūsų valstybei ne kartą buvo kilusi
mirtina grėsmė, o tauta pasmerkta išnykti, išsižadėti tėvų ir protėvių vertybių,
gimtosios kalbos, savo kultūros, savo tikėjimo.
Tačiau visais laikais žmonės savyje atrasdavo dvasinių jėgų atsitiesti. Atsi-
rasdavo viltis, neleidžianti palūžti dvasiai, ir atsirasdavo dvasinio bei fizinio
tautos bendrumo jausmas, paverčiantis tą viltį tikrove. Todėl į Lietuvos istoriją
šiandien įrašyti ne tik skaudūs ir tragiški puslapiai, bet ir atgimimai po juo-
džiausių istorinių katastrofų, garbingiausi bei drąsiausi įvykiai, iškiliausios
datos, garbingiausi vardai, liudijantys gyvą Lietuvą.
Vasario 16-oji ir Nepriklausomybės Aktą pasirašiusiųjų pavardės 1918-aisiais
pasauliui dar kartą liudijo gyvą Lietuvą. Laisvą, drąsią, kūrybingą, savaran-
kišką, subrendusią oriam ir garbingam tautos ir valstybės gyvenimui.
Tuo Vasario 16-oji buvo ir visada bus aktuali mums – Tėvynėje ir visuose pa-
saulio kampeliuose gyvenantiems Lietuvos žmonėms. Ši data jau beveik šimtą
metų yra tautą telkianti ir drąsinanti jėga – tegu ji išlieka tokia ir ateityje:
padedanti įveikti rūpesčius, stiprinanti kiekvieną iš mūsų, kurianti mus kaip
žmones ir kaip tautą.
Dar kartą sveikinu visus su Vasario 16-ąja, su Lietuvos Valstybės atkūrimo
diena.
Nuoširdžiai Jūsų
Irena Degutienė
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė