SENIAUSIOJE KANADOS LIETUVIŲ PARAPIJOJE MONREALYJE – LIETUVOS PIRMININKAVIMO ES PRISTATYMAS
Lietuvos ambasadorius Otavoje Vytautas Žalys kovo 3 dieną seniausioje Kanados lietuvių švento Kazimiero parapijoje tautiečiams pristatė jau liepą prasidėsiantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, svarbiausius jo metu laukiančius darbus ir pakvietė prisidėti pristatant Lietuvą Kanadoje.
„Pirmininkavimas bus rimtas iššūkis Lietuvai ne tik dėl išskirtino vaidmens ES jo metu, bet ir dėl sunkumų, su kuriais Europos Sąjunga susiduria pastaruoju metu. Lietuva svarbiausią dėmesį skirs finansinio Europos stabilumo ir finansinės savikontrolės, vidinio energetikos tinklo plėtros bei ES atvirumo klausimams“, – susitikime su tautiečiais sakė ambasadorius.
Jis taip pat pristatė progresą ir planus įgyvendinant Lietuvai itin svarbią ES Rytų partnerystės iniciatyvą.
Lietuvai stojus prie Tarybos vairo, ambasada Kanadoje planuoja nemažai politinių ir kultūrinių renginių, kurių metu kitapus Atlanto bus siekiama geriau pristatyti Lietuvą ir Europos Sąjungą. Kanados lietuviai kviečiami dalyvaut organizuojant šiuos renginius ir taip prisidėti prie platesnio Tėvynės pristatymo kanadiečiams.